Новини / Аналітика     02 жовтня 2023 16:14

Ціна на соняшник сягнула екстремального рівня

Наразі на ринок надходять пікові обсяги сировини

Нині ціна соняшнику на внутрішньому ринку іноді становить 2500 грн, експерти наголосили, що це екстремальний рівень вартості, зазначив генеральний директор “УкрАгроКонсалт” Сергій Феофілов повідомляє AgroPortal.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Він зауважив, що більшість учасників ринку впевнена у корекції ціни в бік підвищення.

Фахівець акцентував, що нині на ринок надходять пікові обсяги сировини.

На ціни також тиснуть додаткові витрати на зберігання, неможливість продати, однак експорт зростає, зокрема соняшникової олії, — пояснив Феофілов.

Нагадаємо, з початку збиральної кампанії переробники опустили закупівельні ціни на соняшник на 5000 грн/т до 9500-11500 грн/т СРТ під тиском значної пропозиції нового урожаю та суттєвого зниження експортних цін на соняшникову олію.

В Україні закупівельні ціни на олійні культури продовжили падати на тлі збирання урожаю та блокування портів Чорного моря, а також заборони імпорту соняшнику та ріпаку до п’яти сусідніх країн ЄС.

У південних регіонах України почався перший збір соняшника. Ринок поступово переходить на торгівлю новим врожаєм, на який є як попит, так і гідні ціни, повідомляє пресслужба Всеукраїнської аграрної ради.

У липні значення індексу цін на рослинні олії становило 129,8 пункту, що на 14 пунктів (на 12,1%) вище проти червневого показника, і є його першим приростом після безперервного семимісячного періоду зниження.

У новому сезоні урожай основних олійних культур в Україні може збільшитися на 7,7%, до 19,5 млн тонн проти 18,1 млн тонн у 2022/23 МР. Такий прогноз озвучили в асоціації Укроліяпром.

В асоціації “Укроліяпром” заявили, що не перешкоджають експорту насіння соняшнику, але пропонують запровадити механізм додаткового збору, зокрема, квотування експорту.

Як відомо, представники олійно-жирової галузі України просять Міністерство економіки України про збільшення мита на експорт насіння соняшнику до 10% з 3,5%, це дозволить переробляти його усередині країни в більш прибуткову олію, особливо в умовах скорочення врожаю олійних у 2022 році через агресію рф.

Стало відомо, що в Україні розробили план зростання виробництва олійних та зернових культур до 150 млн т за 10 років.

За сезон-2022/23 в Україні перероблено 13,9 млн т соняшнику, що на 20% перевищило показник сезону-2021/22 та на 4% — показник 2020/21 МР

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також