Підписана торік Угода звільнила українських перевізників від необхідності отримувати дозволи на двосторонні та транзитні перевезення в держави ЄС, ставши одним із важливих рішень для українських експортерів.
Про це повідомив віцепрем’єр-міністр з відновлення – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
“Окрім цього, українських та європейських власників посвідчень водіїв, які було видано однією зі сторін, звільнили від вимоги мати міжнародне посвідчення водія. Це дозволило перевізникам уникнути багатьох бюрократичних процедур та спростити логістику на кордоні”, – сказав він.
За перший рік домовленість довела свою практичну ефективність. За період її дії обсяги двосторонніх та транзитних автомобільних вантажоперевезень зросли на понад 50%.
“Разом з європейськими партнерами ми наразі розвиваємо необхідну логістичну інфраструктуру на кордоні. Зокрема, з початку повномасштабного вторгнення відкрили 2 нові пункти пропуску на кордоні Румунією, а також пункт контролю на тимчасовій інфраструктурі для пропуску порожніх вантажних транспортних засобів на кордоні з Польщею. Окрім цього, розширили пропускну спроможність пункту “Краківець – Корчова” та впорядкували роботу пункту “Ягодин – Дорогуськ” на кордоні з Польщею”, – зауважив Кубраков.
Такі проєкти допомагають не тільки підтримати українську економіку та знаходити логістичні рішення для експортерів.
Нагадаємо, завдяки цій Угоді українські водії продовжують використовувати українські посвідчення водія та сертифікати про професійну компетентність для водіння в ЄС, які є в наявності, без необхідності отримувати міжнародне посвідчення водія.
У листопаді 2022 Депутати Європарламенту своїм голосуванням ратифікували Угоду про вантажні перевезення автотранспортом. Після схвалення документа Європарламентом ратифікувати Угоду має Європейська Рада.
З 1 жовтня 2022 року для бізнесу в Україні відкрилася можливість міжнародного переміщення товарів із 35 іншими країнами-учасниками за одним транзитним документом, запрацював так званий митний безвіз.
23 червня Європейський парламент ухвалив резолюцію про підтримку надання Україні та Молдові статусу кандидатів на вступ до Європейського Союзу.
18 травня Комітет із міжнародної торгівлі для підтримки економіки України схвалив зупинення ввізного мита ЄС на українські товари на один рік.
Валерія Пепеля
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!