Новини / Політика     23 червня 2022 21:09

Європарламент підтримав надання Україні та Молдові статусу кандидатів ЄС

529 депутатів проголосували за, 45 — проти, 12 — утрималися.

23 червня Європейський парламент ухвалив резолюцію про підтримку надання Україні та Молдові статусу кандидатів на вступ до Європейського Союзу. Про це повідомляє сайт Європарламенту.

529 депутатів проголосували за, 45 — проти, 12 — утрималися.  Рішення про кандидатство має ухвалити Європейська Рада.

Статус кандидата відкриває для України нові можливості, зокрема доступ до структурних фондів Європейського Союзу, кошти з яких спрямують на відбудову, і побудову сталої української економіки.

23-24 червня у Брюсселі проходить засідання Європейської Ради, одним із питань якого є заявки України на членство в ЄС та прийняття рішення щодо надання їй статусу країни-кандидата. Раніше президія Європарламенту закликала глав країн-членів Євросоюзу ухвалити рішення про надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС.

Нагадаємо, Європейська комісія разом з V_labs та Rail Cargo Group запустила торговельну платформу для зерна Grainlane, яка сприятиме оптимізації експорту зерна з України до держав-членів ЄС.

Єврокомісія погодила фінальний текст Угоди про лібералізацію перевезень автомобільним транспортом Україна – ЄС.

Уряди ЄС розглянуть можливість надання Україні таких тимчасових сховищ – як результат, це має суттєво допомогти в збереженні врожаю та забезпеченні майбутнього постачання зернових на світові ринки.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також