Новини / Політика     11 листопада 2022 09:09

Європарламент ратифікував транспортний безвіз з Україною


Депутати Європарламенту своїм голосуванням ратифікували Угоду про вантажні перевезення автотранспортом. Після схвалення документа Європарламентом ратифікувати Угоду має Європейська Рада.

Про це повідомляють у Міністерстві інфраструктури України.

“Угода почала діяти ще до завершення ратифікаційних процедур — після підписання в Ліоні в червні 2022 року. Вона скасовує для українських перевізників необхідність отримувати дозволи для виконання двосторонніх і транзитних перевезень територією ЄС”, – йдеться у повідомленні.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Завдяки цій Угоді українські водії продовжують використовувати українські посвідчення водія та сертифікати про професійну компетентність для водіння в ЄС, які є в наявності, без необхідності отримувати  міжнародне посвідчення водія.

Термін дії Угоди між ЄС та Україною — 1 рік. Україна та ЄС нині працюють над продовженням цього терміну ще на рік. Тривають технічні консультації.

Нагадаємо, з 1 жовтня для бізнесу в Україні відкрилася можливість міжнародного переміщення товарів із 35 іншими країнами-учасниками за одним транзитним документом, запрацював так званий митний безвіз.

23 червня Європейський парламент ухвалив резолюцію про підтримку надання Україні та Молдові статусу кандидатів на вступ до Європейського Союзу.

18 травня Комітет із міжнародної торгівлі для підтримки економіки України схвалив зупинення ввізного мита ЄС на українські товари на один рік.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також