Новини / Логістика     09 серпня 2022 17:14

“Зерновий коридор” захистили буферною зоною: деталі

Угоду контролює Спільний координаційний центр у Стамбулі

Коридор для порожніх суден під українське зерно захистили буферною зоною у 10 морських миль. Інформацію про запланований рух суден морським гуманітарним коридором мають військові України, Туреччини та рф. Про це повідомив USM з посиланням на Reuters.

У документі “Процедури для торговельних суден” зауважили, що жодне військове судно, літальний апарат або БПЛА не будуть наближатися до торгового судна, яке проходить транзитом морським гуманітарним коридором, за винятком територіальних морів України, ближче ніж на 10 морських миль.

Угоду контролює Спільний координаційний центр у Стамбулі.

В ООН пояснили, що експортна угода є комерційною, а не гуманітарною операцією, тому керуватиметься ринком. Усі судна мають пройти перевірку, щоб “розвіяти побоювання росії щодо того, що вони можуть переправляти зброю в Україну”.

Довідка. “Зерновий коридор” запрацював з 1 серпня, коли перше судно з українським продовольством, а саме з 26 тис. т кукурудзи, вийшло з Одеського порту.

Нагадаємо, адміністраторка Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Саманта Пауер заявила, що Україна та США працюють над “планом Б” відносно експорту українського зерна з країни після нападу росії на Одеський порт.

З українських портів Південний та Чорноморськ у понеділок вранці, 8 серпня, вийшло ще два судна з продовольством.
Представники Спільного координаційного центру в Стамбулі у п’ятницю оглянули перше судно, яке прибуде до України для завантаження зерном у межах зернової угоди. Ним став суховантаж Fulmar S під прапором Барбадосу
Анна Лиса
Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також