Новини / Логістика     03 жовтня 2022 12:12

В Україні запрацював “митний безвіз”: деталі

З 1 жовтня для бізнесу в Україні відкрилася можливість міжнародного переміщення товарів із 35 іншими країнами-учасниками

З 1 жовтня для бізнесу в Україні відкрилася можливість міжнародного переміщення товарів із 35 іншими країнами-учасниками за одним транзитним документом, повідомляє пресслужба Міністерства фінансів.

Першою країною, з якої було відправлено вантаж для доставлення в Україну під процедурою спільного транзиту стала Німеччина.

“Першу транзитну декларацію Т1 було відправлено сьогодні з Німеччини в Україну. Митники вже бачать її в електронній транзитній системі NCTS і очікують на прибуття вантажівки”, — повідомили у Мінфіні.

У межах митного безвізу також було оформлено першу декларацію на транспортування товарів з України: вантаж зараз прямує через Польщу до Німеччини.

У Мінфіні додали, що, відповідно до “митного безвізу”, для доставлення вантажів з однієї країни до іншої подається єдиний транзитний документ: від митниці відправлення до митниці призначення.

“Це прискорює проходження митних формальностей на кордоні та скорочує відповідні витрати для підприємств”, – заявили у міністерстві.

Конвенція про процедуру спільного транзиту об’єднує 35 країн, які запровадили єдині правила декларування та контролю за транзитними переміщеннями товарів (NCTS). Країни-підписанти: 27 країн ЄС, 4 країни ЄАВТ (Ісландія, Норвегія, Ліхтенштейн та Швейцарія) та 4 інші країни (Велика Британія, Туреччина, Північна Македонія та Сербія).

Нагадаємо, На залізничній станції Чоп почав роботу логістичний хаб з широкими та вузькими коліями по перевалці будь-якої сільськогосподарської продукції та продуктів перероблення. Типи вантажів — насипний, наливний та фасований (біг-беги та мішки).

АТ “Укрзалізниця” з 1 серпня, оголосила про впровадження конвенцій на вантажні перевезення у чотирьох напрямках до країн Європи.

Наталія Марченко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також