За 2021 рік було експортовано продукції агропромислового комплексу на загальну суму $27,3 млрд, що становить 41% загальноукраїнського експорту. У порівнянні з попереднім роком даний показник зріс на 25%. Про це повідомляють Ukrainian Agribusiness Club на сайті Facebook.
Зазначається, що найбільший внесок у формування експортної виручки внесли вже традиційні для українського АПК:
- експорт олії соняшникової (23% експортної виручки в 2021 р.);
- кукурудзи (22%);
- пшениці (19%);
- насіння ріпаку (6%);
- макухи соняшникової (6%);
- ячменю (5%);
- м’яса птиці (3%);
- соєвих бобів (2%);
- соєвої олії (1%);
- хлібобулочних виробів (1%).
“Через війну росії проти України у нас зараз тимчасово заблоковані всі морські порти, через які здійснювався експорт цієї продукції. Через це українські аграрії не мають змоги отримувати кошти для проведення весняної посівної кампанії, а країни-імпортери української продукції — забезпечувати своє населення якісним продуктами харчування. Через фізичну нестачу цих продуктів уже спостерігається стрімке зростання цін. Пшениця зросла в ціні на 25% – до 450 $/т, а соняшникова олія — на 33% – до 2 200 $/т”, – зазначила аналітик УКАБ Світлана Литвин.
Основними країнами-імпортерами української агропромислової продукції є Китай (16% експортної виручки), Індія (7%), Нідерланди (6%), Єгипет (6%), Туреччина (5%) та інші.
“І саме цим країнам зараз необхідно додати тиску на росію щодо деблокади українських портів, оскільки це загрожує не лише зростанням цін, а й розповсюдженням голоду в країнах, які не зможуть закуповувати необхідний обсяг продукції”, – інформують в УКАБ.
Раніше Landlord повідомляв, що агровиробники вже отримали 1,7 млрд грн кредитів для посівної кампанії.
Олександра Марченко
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!