Новини    07 квітня 2022 14:06

Агровиробники вже отримали 1,7 млрд грн кредитів для посівної кампанії

Держава зробила все, щоб максимально нівелювати ризики зриву посівної. Кредитування аграріїв – один із основних пріоритетів банків.

Станом на 5 квітня (без урахування перехідних минулорічних кредитів) за підтримки Уряду та завдяки злагодженій співпраці Мінагрополітики, Міністерства фінансів України, Міністерства економіки України, за підтримки НБУ і банківського кола – більше 900 с/г товаровиробників залучили кредити в українських банках на загальну суму 1 млрд 785 млн грн. За програмою портфельних гарантій 80 % — на 1 млрд 494 млн грн, повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Серед регіонів-лідерів із залучення кредитів:

  • Кіровоградщина (405 млн грн – що становить 22% від загальної суми),
  • Вінниччина (365 млн грн – 20,4%),
  • Дніпропетровщина (267 млн грн – 14,9%),
  • Одещина (161 млн грн – 9%),
  • Львівщина (159 млн грн – 8% )

За умови кредитування до 60 млн грн за цією програмою  – відсоткова ставка для аграріїв становить 0% річних (за програмою державної фінансової підтримки “Доступні кредити 5-7-9%”). Термін кредитування — до 6 місяців, а після його завершення відсоткова ставка для позичальників становитиме 5%. Скористатися кредитом можуть аграрії, які підпадають під визначення с/г товаровиробника.

“Держава зробила все, щоб максимально, наскільки це можливо у період війни, нівелювати ризики зриву посівної. Кредитування аграріїв – один із основних пріоритетів банків. Умови для надання кредитів спрощено максимально. Причому банки кредитують наших аграріїв навіть у тих регіонах, де точаться бої, бо необхідно сіяти і навіть під такою небезпекою люди виходять на свої поля. Сьогодні кожний з них іде на героїчний подвиг”, — зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.

Читайте також: Кабмін назвав заходи, які направлені на покращення посівної

Нагадаємо, Кабінет Міністрів  ухвалив низку рішень, які полегшують доступ виробників сільгосппродукції до, зокрема, пального, пестицидів та агрохімікатів в умовах воєнного стану, інформує пресслужба міністерства аграрної політики та продовольства.

Раніше Landlord повідомляв, що державні Ощадбанк та ПриватБанк розпочали надання безвідсоткових позик аграрному бізнесу.

Анна Лиса
Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...