Світовий банк оцінив внесок відкриття ринку землі у зростання ВВП України

Про це повідомляє biz.liga.net.
19 листопада Світовий банк оприлюднив спеціальну доповідь щодо ринку землі в Україні, в якій наголосив, що мораторій на продаж землі є головною перешкодою для залучення інвестицій у країну.
«Мораторій підриває безпеку землеволодіння і стимули для здійснення інвестицій, які підвищують продуктивність і управління земельними ресурсами на постійній основі, наприклад, шляхом інвестицій у системи зрошення, вирощування багаторічних рослин і забезпечення сівозміни», – йдеться в доповіді.
Експерти СБ підкреслили, що агросектор України має багато переваг порівняно з європейським:
- найбільша в Європі кількість орних земель (33 млн га, порівняно з 18 млн га у Франції, 12 млн га в Німеччині і 11 млн га в Польщі);
- високородючі ґрунти;
- стратегічне розташування країни з доступом на ринки Європи, Близького Сходу, Північної Африки та Азії.
Попри ці переваги, ефективність сільського господарства в Україні значно нижча, ніж у країнах ЄС: додана вартість ведення сільського господарства в Україні в розрахунку на 1 га у 2018 році становила $440, тоді як у Польщі – $1100, у Німеччині – $1700, у Франції – $2450.
Читайте: Земля та іноземці: оприлюднено новий законопроєкт
Ключовою причиною цього експерти називають зосередження агровиробництва в Україні на продукції з низькою доданою вартістю (зерно), підкреслюючи, що відкриття ринку землі може змінити ситуацію.
«Основним каналом впливу на процес зростання стало б розширення кількості виробників товарів з більшою доданою вартістю», – наголосив провідний економіст СБ у справах Білорусі, Молдови та України Фарук Кхан.
Landlord раніше повідомляв про те, що Світовий банк підтримує заплановане в Україні відкриття ринку сільгоспземель, вважаючи обов’язковими складовими земельної реформи обмеження концентрації земель, припинення рейдерства та надання фінансової допомоги малим фермерам.