Новини / Ринок землі     11 листопада 2019 08:15

Фінансова допомога малим фермерам: Світовий банк назвав обов’язкові умови земельної реформи

Світовий банк підтримує заплановане в Україні відкриття ринку сільгоспземель, вважаючи обов’язковими складовими земельної реформи обмеження концентрації земель, припинення рейдерства та надання фінансової допомоги малим фермерам.

Про це повідомляє НВ БІзнес.

У Світовому банку наголошують, що двадцятилітній мораторій на продаж землі стимулює корупцію в Україні, тож час земельної реформи вже настав.

«Двох десятиліть закритого ринку та непрозорості, що стимулює корупцію, вистачило всім – настав час земельної реформи», – йдеться у заяві СБ.

Читайте: Рейдерство землі: 4 законодавчих зміни для захисту фермерів

У Світовому банку вважають, що земельна реформа відкриє такі можливості  українським фермерам:

  • купівлі та продажу земель,
  • доступу до кредитів,
  • інвестування і диверсифікації.

При цьому власники землі зможуть отримати належну віддачу за свої активи.

«Земельна реформа потрібна для того, щоб українські фермери могли купувати і продавати землю сільськогосподарського призначення, щоб вони мали доступ до кредитів, мали можливість інвестувати та диверсифікувати джерела своїх доходів, а власники землі могли отримати належний їм прибуток за свій найцінніший актив», – наголошує Світовий банк.

У СБ переконані, що  земельна реформа піде на користь як українським фермерам (малим, середнім та великим), так і землевласникам, а також підвищить економічне зростання і рівень життя всього народу України.

Відповідну заяву Світовий банк оприлюднив у суботу, 9 листопада, на своїй сторінці у Фейсбук:

Landlord раніше повідомляв про те, що президент України Володимир Зеленський поставив завдання уряду до 31 грудня 2019 року підготуватися до відкриття ринку землі в Україні.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також