Новини / Клімат     09 січня 2020 14:12

368 млн років: у США виявили найдревніший скам’янілий ліс

У найдавнішому в світі лісі було три види дерев, розповідають учені. Жодне з них не розмножувалося за допомогою багатоклітинного насіння.

Про унікальне відкриття науковців розповідає Ukr.Media.

Ліс, якому 386 мільйонів років, виявили в США, в північній частині штату Нью-Йорк. Розташована унікальна пам’ятка  на захід від річки Гудзон і трохи на південь від Олбані. «Викопний ліс» виявили у вапняковому кар’єрі.

Вчені досліджують скам’янілі кореневі мережі, що збереглися в кар’єрі.

Уже з’ясували, що нинішнє відкриття приблизно на 2-3 мільйони років старше, ніж праліс, який було виявлено в 40 кілометрах на захід від міста Гільбоа, штат Нью-Йорк.

Науковці припускають: сотні мільйонів років тому гігантські дерева стародавнього лісу покривали область, що тягнеться до Пенсильванії і за її межі.

«Дивно бачити рослини, які раніше вважалися взаємовиключними уподобаннями середовища проживання, що ростуть разом», – сказав Кріс Беррі, дослідник з Кардіфського університету в Уельсі і співавтор дослідження про древній ліс, опублікованого в журналі Current Biology.

Читайте: Новорічними ялинками годують кіз фермери Дніпропетровщини

Жодне з дерев у стародавньому пралісі не розмножувалося за допомогою багатоклітинного насіння. Замість цього застосовувалося розмноження одноклітинними спорами.

У стародавньому лісі було три види дерев: cladoxylopsides, що були схожі на примітивні папороті без плаского зеленого листя (вони також були поширені в районі Гільбоа); archaeopteris, які нагадували сучасні хвойні дерева, але мали пласкі зелені листки. Третій тип дерева вчені не змогли розпізнати.

Відкриття розкриває ключову віху в історії клімату Землі, зазначають науковці. У міру того як рослини розвивали товсте, довгоживуче, багате вуглецем деревне коріння, вони всмоктували вуглекислий газ з атмосфери, докорінно змінюючи глобальний склад повітря нашої планети.

Таким чином рослини стали значними поглиначами вуглецю з молодої атмосфери Землі.

Landlord раніше повідомляв, що американська авіакомпанія хоче робити біопаливо з лісової підстилки.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також