Новини / Ринок землі     19 листопада 2019 16:28

Земля та іноземці: оприлюднено новий законопроєкт

Мінекономіки підготувало й оприлюднило на сайті для обговорення проєкт закону про скринінг інвестицій, який передбачає механізм контролю за інвестиціями в Україну. Зокрема він буде використовуватися для того, аби іноземці не могли купити українську землю.

Про це повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов.

Новий законопроєкт, за словами міністра, також стосується контролю та моніторингу купівлі землі або інвестицій в Україну осіб з подвійним громадянством.

У пояснювальній записці до законопроєкту відзначено, що він спрямований на створення прозорої та ефективної системи оцінки впливу іноземних інвестицій відповідно до міжнародних практик і стандартів, впроваджених у країнах ЄС і США.

Читайте: Ринок землі та інтереси українського фермера: пошук компромісів ВІДЕО

Документ регулює відносини, пов’язані з іноземними інвестиціями в підприємства, що мають стратегічне значення. Відзначається, що в Україні поки немає системи перевірки й оцінювання таких інвестицій. Згідно із законопроєктом, після відкриття земельного ринку обов’язковій перевірці підлягатимуть угоди щодо земель сільгосппризначення.

Як повідомляв Landlord, референдум щодо продажу землі сільгосппризначення іноземцям, на проведенні якого наполягає Володимир Зеленський, може відбутися до 2024 року: наразі депутати розробляють закон про народовладдя.

Читайте також