Новини / Клімат     08 травня 2020 20:38

Посуха-2020: Одещина втратила 15% озимих посівів

Від посухи на півдні Україні загинуло 234 тис га озимини, найбільше постраждала Одещина – 148 тис га

Дощі наприкінці квітня і на початку травня зняли стрес засухи в багатьох районах північно-західної половини країни. Дефіцит вологи, який спостерігався у березні-квітні цього року, значно послабився. Про це повідомляють на Інформаційно-аналітичному порталі АПК України.

Втім, станом на 5 травня посуха тривала в Одеській, Херсонській, більшій частині Запорізької та Миколаївської областей. В Одеській області, де спостерігається найтриваліший та найжорсткіший дефіцит опадів ще з минулого літа, агрометеорологічні умови для росту і розвитку сільськогосподарських культур оцінювалися як близькі до критичних.

За попередніми розрахунками в області втраченими вважаються 148 тис га, що становить 15% всіх площ озимих культур області (1,07 млн га). З них внаслідок несприятливих погодних умов загинули 10% озимої пшениці, 62% озимого ріпаку та 21% ячменю.

Читайте: Несприятливі кліматичні умови не катастрофа, якщо чітко прораховується кожен агрономічний елемент – Анна Бердник 

На багатьох площах через дефіцит вологи у ґрунті розвиток рослин затримувався, посіви знаходились у пригніченому стані.

Загалом, за оцінками Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства втрати посівних площ культур (гороху, озимої пшениці, жита, ріпаку, ячменю загалом по країні оцінюються на рівні 234 тис. га, що становить 2,6 % усіх площ озимого клину (10,24 млн га).

Нагадаємо, що раніше метеорологи дали обнадійливий прогноз на травень.

 

 

 

Читайте також