Новини    03 жовтня 2023 18:24

Смак Києва: у столиці відбувся збір вуличного винограду для подальшої переробки у вино

Вино у планах продавати на благодійних аукціонах та дегустаціях, а виручені кошти відправляти на потреби нашим Збройним Силам України

Який Київ на смак — дізнаємося вже весною. 1 жовтня 2023 року відбувався історичний момент — перше вино київських вулиць офіційно народилося завдяки підтримці небайдужих киян, передає Сергій Клімов.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Було неймовірно приємно бачити ці десятки людей, які несли ящики самих різноманітних сортів винограду, зірваних у абсолютно різних районах міста: Виноградар, Осокорки, Печерськ, Оболонь, Солом‘янка та впевнений були й інші! А ще цікавіше було слухати захопливі історії, як їх рідні висаджували ці сорти, які перипетії відбувалися з лозами, – мовиться у дописі.

Організатори зібрали втричі більше винограду, ніж очікували. Перший етап виробництва вже розпочався — виноград підроблено та залишено на кілька днів мацеруватись на шкірках.

Відверто кажучи я в шоці від тої підтримки і зацікавленості, яка сталася. І я мрію, щоб ці збори винограду були щорічними і до них залучалось ще більше киян. А в подальшому підключались би й інші міста. Виробництво вина цілою громадою міста – це потужне дійство, яке може об’єднувати навколо цікавого, а саме головне важливого історичного контексту – Україна – це виноробна країна з древніми традиціями у кілька тисяч років, – зназначив Клімов.

Вино у планах продавати на благодійних аукціонах та дегустаціях, а виручені кошти відправляти на потреби нашим Збройним Силам України.

Нагадаємо, у Верховній Раді України прийняли в цілому законопроєкт про підтримку виноробів №9030 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку виробництва виноробної продукції та спрощення господарської діяльності малих виробництв виноробної продукції”.

Зауважимо, вчені зробили сенсаційне відкриття, шукаючи батьківщину виноградарства.

Соковитий виноград Ruby Roman – названий так у Японії через свій червоний колір. Завдяки вартості йому вдалося поставити світовий рекорд та стати найдорожчою ягодою у світі. Ruby Roman також закріпив за собою місце у книзі світових рекордів. У 2020 році в Японії гроно цього винограду було продано на аукціоні за 12 000 доларів.

Загалом виноградарство забезпечує від 5 до 7 тисяч постійних робочих місць у сільській місцевості, тоді як у сезонний період ця цифра подвоюється. У виноробній галузі додатково працюють ще майже 4500 осіб.

Виноробна компанія “Шато Чизай” започатковує виробництво ігристих вин методом Шарма-Мартінотті на власних потужностях, а також запускає завод із виробництва виноградних спиртів.

На Одещині планують збільшити площі під виноградом.

Уряд Франції виплатить виноробам понад €240 млн у рамках програми підтримки, що допоможе виробникам адаптуватися до падіння попиту у Франції. Програма передбачає перегонку вина в етанол, який використовуватиметься у промислових цілях: для виробництва парфумерії або водно-спиртових гелів.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...