Новини    15 травня 2023 13:53

Словаччина скасувала обмеження на імпорт української продукції

Заходи Єврокомісії набули чинності з 2 травня і триватимуть до 5 червня

Словаччина скасувала односторонню заборону на ввезення аграрних товарів з України. Уряд країни замінив заборону на відповідне рішення Єврокомісії, повідомляє TASR.

Імпорт сільськогосподарської продукції з України до Словаччини регулюється лише законодавством Євросоюзу, згідно з пропозицією Міністерства сільського господарства, схваленою тимчасовим урядом, що завершує свою роботу, на засіданні в п’ятницю, – зазначили в уряді.

Словацька заборона на імпорт деяких сільськогосподарських та харчових продуктів з України або походженням з України до Словаччини, а також запровадження спеціальних правил для транспортування цих продуктів через Словаччину були офіційно скасовані.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

У квітні Слідом за Польщею та Угорщиною, Словаччина тимчасово припинила імпорт зерна та іншої агропродукції з України.

Заходи Єврокомісії набули чинності з 2 травня і триватимуть до 5 червня. У цей період пшеницю, кукурудзу, ріпак і соняшник можна імпортувати в усі країни ЄС, крім Болгарії, Угорщини, Польщі, Румунії та Словаччини. Але через територію цих країн українську продукцію все ще можна транспортувати.

П’ять країн зобов’язалися скасувати нещодавно прийняті односторонні заходи щодо пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику, а також щодо будь-яких інших продуктів, що походять з України.

Нагадаємо, Єврокомісія засудила рішення Польщі та Угорщини заборонити імпорт зерна та іншої сільськогосподарської продукції з України.

Зауважимо, фермери в Польщі, які виступають проти імпорту українського зерна в країну, хотіли зірвати запланований візит Володимира Зеленського, якщо влада не виконає їхні вимоги.

5 квітня міністр сільського господарства Польщі Генрик Ковальчик подав у відставку  на тлі зростаючого обурення серед фермерів через вплив імпорту українського зерна на ціни. Він заявив, що вирішив залишити посаду через рішення Єврокомісії продовжити безмитне ввезення українського зерна до червня 2024 року. За введення мит виступили польські фермери.

Згодом Володимир Зеленський заявив, що під час переговорів із польським керівництвом у середу вдалось знайти розв’язання проблеми експорту українського зерна до Європейського Союзу, на що нарікали польські фермери.

У лютому у Польщі на кордоні з Україною відбулася акція протесту місцевих фермерів з організації “Ошукане село”. Польські фермери з групи AgroUnia виступають проти експорту українського зерна до Польщі, заявляючи, що це обвалює ціни на їхню продукцію.  Експорт українського зерна до Польщі різко скоротився, а багато його партій відкликали. Тому Польща запровадила перевірки якості українського зерна.

Міністр сільського господарства Угорщини Іштван Надь заявив, що до українського зерна в Угорщині будуть застосовуватися ті самі вимоги до контролю якості, що і до зерна, вирощеного в Євросоюзі. За словами міністра, такий крок спрямований на допомогу угорським фермерам, які можуть постраждати від збільшення імпорту дешевшого українського зерна.

Румунія імпортувала українського зерна на 1,24 млрд доларів, значно випередивши будь-яку іншу країну у світі. Загалом торік 13,9% українського агроекспорту відправилось до Румунії. В результаті, місцеве зерно не змогло конкурувати з українською продукцією та здебільшого простоює на складах.

Нині Румунія і Польща ведуть переговори з Єврокомісією щодо механізмів відстеження експорту українського зерна, щоб гарантувати, що місцеві фермери не постраждають від потоку дешевого імпорту.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...