Новини / Аналітика / Ринок землі     03 травня 2023 17:12

Ринок землі у квітні: Сумщина лідирує за вартістю ділянок

У квітні 2023 року середньозважена вартість договору за одну ділянку досягла показника у 39905 грн

У квітні 2023 року в Україні найбільша середньозважена ціна на землю була встановлена в Сумській області (70174 грн), а найменша – в Чернігівській (20110 грн), свідчать аналітичні дані оновленої онлайн-мапи операцій купівлі-продажу земель України, передає AgroPolit.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Середньозважена ціна 1 га земель для товарного аграрного виробництва становить 39905 грн. За квітень здійснили 3148 операцій купівлі-продажу земельних ділянок для товарного аграрного виробництва. Мова йде про паї загальною площею в 9399 га.

Через повномасштабну війну рф проти України, з 24 лютого по 19 травня Держгеокадастр не оновлював дані по купівлі-продажу земельних ділянок. У квітні 2023 року середньозважена вартість договору за одну ділянку досягла показника у 39905 грн.

Загальна кількість операцій купівлі-продажу земельних ділянок для товарного аграрного виробництва становить за цей період становить 3148. За місяць сумарно в Україні продали паї, площа яких сягає 9399 га.

Середній розмір проданої ділянки досяг 2,99 га.

1 липня 2021 року в Україні почав працювати ринок землі сільськогосподарського призначення.

Нагадаємо, після початку війни змінилася географія продажів. Якщо в перший рік лідером з продажів була Харківщина, то вже нині — це Черкаська та Сумська обл.

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №9086 з метою запровадження механізму вилучення державних сільгоспземель для облаштування спортивно-оздоровчих об’єктів, а також для виділення земельних ділянок учасникам бойових дій.

Середня ціна 1 га землі в Україні за січень становила 52 462 грн. Такий показник отримано на основі 117 586 угод із продажу землі за площею в 268,3 тис. га.

Після паузи з початком повномасштабної війни відновилась хвиля продажу земельних ділянок. Рік тому кількість охочих купити землю була величезна, та не було охочих продати. А зараз абсолютно навпаки.

Водночас українська земля вважається найдешевшою в Європі.

Ринок землі сильно сприятиме відновленню економіки після війни. У людей з’явилась  можливість продавати та купувати землю, запускати власне господарство, інвестувати в розвиток. Тому Уряд ухвалив введення послуги, яка збільшить прозорість та ефективність функціонування ринку землі.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також