Новини / Аналітика     27 березня 2023 11:18

Ринок землі в Україні продовжує працювати – названо лідерів серед областей за кількістю угод

З відкриттям ринку землі в Україні уклали 66 тис. угод на площу 153 тис. га. 

Попит на землю не знижувався та ринок землі в Україні продовжує працювати. У 2023 році вже продано 22 тис. га і укладено 13,5 тис. угод. Про це розповів заступник міністра аграрної політики та продовольства України Денис Башлик, передає latifundist.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Після початку війни змінилася географія продажів. Якщо в перший рік лідером з продажів була Харківщина, то вже нині — це Черкаська та Сумська обл.

Башлик зауважив, що нових процедур на сьогодні не введено, ринок розвивається, попит на землю є і він не знижувався.

Заборона продажу-купівлі землі стосується тих територій, на яких відбуваються бойові дії або вони є тимчасово окупованими. На решті територій працюють правила, які були запроваджені з відкриттям ринку землі, — пояснив він.

З відкриттям ринку землі в Україні уклали 66 тис. угод на площу 153 тис. га.

Нагадаємо, 1 липня 2021 року в Україні почав працювати ринок землі сільськогосподарського призначення.  Від старту ринку землі в Україні станом на 10 жовтня 2022 р. продано 45 477 ділянок загальною площею 155 718 га.

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №9086 з метою запровадження механізму вилучення державних сільгоспземель для облаштування спортивно-оздоровчих об’єктів, а також для виділення земельних ділянок учасникам бойових дій.

Середня ціна 1 га землі в Україні за січень становила 52 462 грн. Такий показник отримано на основі 117 586 угод із продажу землі за площею в 268,3 тис. га.

Після паузи з початком повномасштабної війни відновилась хвиля продажу земельних ділянок. Рік тому кількість охочих купити землю була величезна, та не було охочих продати. А зараз абсолютно навпаки.

Водночас українська земля вважається найдешевшою в Європі.

Ринок землі сильно сприятиме відновленню економіки після війни. У людей з’явилась  можливість продавати та купувати землю, запускати власне господарство, інвестувати в розвиток. Тому Уряд ухвалив введення послуги, яка збільшить прозорість та ефективність функціонування ринку землі.

Анна Лиса

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також