Новини / Технології     03 вересня 2023 18:09

Розробники винайшли реалістичну заміну тунця із пшениці та крохмалю

Альтернативний консервований тунець можна використовувати як і оригінальний, наприклад, як начинку для піци чи салату

Компанія Loryma розробила кілька рецептів веганського тунця, з автентичною волокнистою та ніжною текстурою, передає newfood.

Зауважується, що альтернативну рибу можна готувати, так само як і оригінальну. Виробник обіцяє ті ж органолептичні відчуття, як і від звичайної риби.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Аби досягти реалістичної текстури, виробник створює тонкі та товсті волокна і поєднує їх. Ця суміш може бути додатково оброблена барвниками та ароматизаторами, щоб створювати рибні фрикадельки та консерви для салатів.

Концепція компанії базується на поєднанні сполучної тканини з речовиною на основі пшеничного білка і модифікованим пшеничним крохмалем. У результаті виходить зв’язана маса з пухкою консистенцією, яку потім просочують олією і розфасовують у банки.

Продукт прогрівають в автоклаві під високим тиском, так, як і звичайний тунець.

Процес забезпечує тривалий термін зберігання, а термостійкі інгредієнти зберігають оптимальні сенсорні властивості. Альтернативний консервований тунець можна використовувати як і оригінальний, наприклад, як начинку для піци чи салату.

Нагадаємо, британський стартап Moolec планує масово виробляти свинину із сої. Технологія вже апробована та готова до масштабування. Компанія Moolec, відповідно до своєї назви, займається дослідженнями рослин та сільськогосподарських культур на молекулярному рівні. Нині науковці займаються розробкою платформи для виробництва “соєвої свинини”, вирощування якої може бути вигіднішим, ніж у випадку зі справжнім м’ясом.

Американська харчова технологічна компанія Motif FoodWorks випустила свій перший продукт, орієнтований на споживача, — гамбургери на рослинній основі Motif BeefWorks.

З листопада компанія GG (GG plant-based food products) вела на ринок рослинну альтернативу кальмарам.

Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) завершило першу передпродажну консультацію щодо харчових продуктів для людей, виготовлених із культивованих клітин тварин.

Найбільша у світі меблева компанія IKEA виготовлятиме фрикадельки з “м’яса” рослин, пише Forbes. Рівень викидів парникових газів під час їх виготовлення становитиме лише 4% від обсягу викидів, що з’являються при приготуванні справжнього м’яса.

Чеський харчовий технологічний стартап Mewery представив гамбургер із суміші культивованої свинини та клітин мікроводоростей. Інновація знаменує собою нову віху в секторі культивованого м’яса, оскільки це означає появу більш етичних та екологічно чистих м’ясних продуктів за нижчою собівартістю, ніж інші продукти з культивованого м’яса.

Південноафриканська компанія Mzansi Meat змінює бренд на Newform Foods і запускає рентабельну платформу біовиробництва для прискорення продукування культивованого м’яса.

Піонер в галузі виробництва культивованих морепродуктів, компанія Finless Foods готується випустити на ринок свою першу асортиментну позицію — рослинний тунець.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також