Новини    28 лютого 2024 11:56

Польські компанії розглядають можливість долучитися до розмінування України


Декілька десятків компаній з Польщі виражають готовність приєднатися до процесу розмінування територій в Україні, що для них є першим кроком у відновленні.

Про це повідомила Тетяна Чужа, менеджер з розвитку бізнесу Польської агенції інвестицій і торгівлі, під час конференції з розмінування, яку провело агентство в посольстві Польщі в Україні, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Процес розмінування та відновлення буде надзвичайно важким і тривалим, і його слід розпочинати вже. Я розраховую на польсько-українську співпрацю… Там, де ми можемо розвивати співпрацю, потрібно її розвивати. Разом ми можемо зробити набагато більше», — наголосив посол Польщі в Україні Ярослав Гузи.

У сфері гуманітарного розмінування очікується ухвалення кількох важливих рішень на засіданні польсько-української міжурядової комісії, яке заплановане на березень 2024 року, повідомив директор департаменту міжнародного співробітництва та торгівлі Міністерства економічного розвитку Польщі Александер Семашко.

На цей момент в Україні працює лише 3500 саперів, що недостатньо для проведення розмінування.

«Це дуже мало. Скільки потрібно, поки ніхто у світі не може оцінити. Потрібні фахівці і з обстеження, і ті, які можуть переміщувати й знищувати вибухонебезпечні предмети», — наголосив заступник міністра економіки України Ігор Безкаравайний.

Три ключові фактори, які визначають вартість розмінування сільськогосподарських земель, за його словами, включають наявність рослинності, ступінь забрудненості ділянки та тип грунтів. Для повного розмінування таких міст, як Бахмут або Мар’їнка, буде залучатися держава через складність робіт.

За даними Міністерства оборони, з лютого 2022 року понад 6 мільйонів громадян України зазнали впливу забруднення вибухонебезпечними предметами. Відбулося 611 вибухів у цивільних районах, в результаті яких загинули 281 людина, а поранення отримали 600 осіб. Половина інцидентів сталася у Харківській, Херсонській і Миколаївській областях, а 75% з них були викликані мінами. У деяких районах щільність мінування становить 2,5 міни на 1 квадратний метр.

Новини за темою:  Бізнес просить відтермінувати єврорегламенти REACH та CLP: чому компанії не готові до нових вимог

Нагадаємо, в Україні до розмінування територій планують залучити штучний інтелект. Мінекономіки розробило цілісну стратегію, яка базується на data-орієнтовному підході. Як повідомляє Міністерство економіки, її допоможе втілити американська технологічна компанія Palantir, що спеціалізується на аналітиці великих даних. Демоверсію представили на Першій Міжнародній донорській конференції з гуманітарного розмінування України, яка відбулася в Загребі 11-12 жовтня 2023 року

Український виробник сільгосптехніки спільно з данською компанією виготовлятиме комбайни для розмінування полів. Раніше Egritech презентували піротехнічну машину важкого типу, яка має повністю броньовану кабіну та кузов і за допомогою якої рятівники можуть оперативно ліквідовувати вибухонебезпечні предмети великого калібру.

“Мед мінних полів” – проєкт Міністерства закордонних справ України та Saatchi & Saatchi Ukraine у кооперації з агропромисловою компанією Kernel, який стане потужним засобом комунікації про проблему замінованих земель. Зібраний мед стане потужним засобом комунікації про проблему замінованих земель, щоб залучити до розмінування ще більше міжнародних партнерів та донорів. Площа замінованих полів наразі сягнула 8 млн га, з яких 6 млн га розміщуються на окупованих територіях, 2 млн га — на звільнених.

Держава сертифікуватиме приватні компанії для розмінування території. Наразі величезна частина території України є замінованою, і точний масштаб цього нині невідомий. Тому обговорюється можливість залучення до розмінування міжнародних партнерів, а також створення для цієї роботи приватних операторів.

Представлена ще одна українська машина для розмінування — вона не поступається західним аналогам, інформує Мінекономіки. Машина створена на основі шасі трактора Т-156 та здатна очищати за годину 5 тис. кв. метрів землі. Це вже третя подібна машина, зроблена українськими виробниками. Розроблена вона компанією efarm pro — резидентом організованого Мінекономіки та Київської школи економіки буткемпу з інновацій.Маргарита Юзяк

Новини за темою:  Мобілізація та урбанізація спустошують села: 39% агрофірм України страждають від гострого дефіциту кадрів
Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...