Польська компанія вийшла на ринок з м’ясом із конопель

Польська біотехнологічна компанія Hempeat представила на Plant Based World Expo у Лондоні цікавий поворот з використанням традиційного насіння конопель, передає newfood.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
Hempeat перетворила насіння на функціональні інгредієнти, з яких виготовила рослинне м’ясо, котлети для гамбургерів та фрикадельки.
Продукти також містять пшеничний і гороховий протеїн, сушені овочі (цибуля, часник, селера), висушений буряковий сік, сіль, цукор, спеції та приправи.
Hempeat уже запустила розробку у десятках ресторанів по всій Польщі та отримала позитивні відгуки від кухарів та відвідувачів.
Місяць тому конопляне м’ясо стало доступним і для роздрібних споживачів.
Коноплі дають нам унікальну перевагу і привертають увагу людей. Це дає нам шанс переконати їх за допомогою смаку. Але ми маємо бути обережними, щоб наші продукти не надто асоціювалися з канабісом. Це не те, що ми продаємо, – зазначив співзасновник та маркетинговий директор Hempeat Мацей Партика.
Додає, що йому ще не доводилося зустрічати рослинні компанії, які використовують коноплю як інгредієнт для створення замінників м’яса. Тому Hempeat може бути однією з перших.
Нагадаємо, майбутнє м’яса – не в промислових фермах чи відгодівельних комплексах. Майбутнє – це скоріше завод для вирощування, де клітини беруться з ембріонів і культивуються у курячу грудку, стейк чи омара лише за кілька тижнів.
Піонер в галузі виробництва культивованих морепродуктів, компанія Finless Foods готується випустити на ринок свою першу асортиментну позицію — рослинний тунець.
Веганський продукт посів перше місце в категорії “М’ясний продукт року для сніданку” в межах щорічної нагороди Mindful Awards, яка відзначає найкращі компанії, послуги та продукти у споживчому сегменті.
Світовий гігант агробізнесу Cargill, спільно з іспанською компанією Cubiq Foods, працює над новою технологією виробництва жирів. Нова технологія підійде для альтернативних м’ясних та молочних продуктів рослинного походження, де жири та олії допомагають забезпечити структуру, смак, текстуру та поживний профіль.
Американські інженери описали спосіб вирощування у лабораторії штучного сала для покращення смакових і фізичних властивостей вирощеного м’яса. Досліди з тваринними жировими клітинами показують, що їх можна вирощувати тонкими шарами, після чого об’єднувати у тривимірну масу, що нагадує справжню жирову тканину тварин.
Американська харчова технологічна компанія Motif FoodWorks випустила свій перший продукт, орієнтований на споживача, — гамбургери на рослинній основі Motif BeefWorks.
З листопада компанія GG (GG plant-based food products) вела на ринок рослинну альтернативу кальмарам.
Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) завершило першу передпродажну консультацію щодо харчових продуктів для людей, виготовлених із культивованих клітин тварин.
Найбільша у світі меблева компанія IKEA виготовлятиме фрикадельки з “м’яса” рослин, пише Forbes. Рівень викидів парникових газів під час їх виготовлення складе лише 4% від обсягу викидів, що з’являються при приготуванні справжнього м’яса. До складу рослинного делікатесу увійде гороховий протеїн, овес, яблука та картопля. У компанії обіцяють, що веганські фрикадельки виглядатимуть як м’ясо та матимуть ідентичний смак.
Анна Лиса