Новини    23 вересня 2022 18:46

Полімерні рукави від ФАО надійдуть в Україну вже у жовтні

Микола Сольський повідомив, що мішки уже закуплені ФАО, і в жовтні будуть в Україні

22 вересня відбулась онлайн зустріч міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Сольського з міністром сільського господарства Канади Марі-Клод Бібо і амбасадоркою України в Канаді Юлією Ковалів. Під час зустрічі Микола Сольський подякував канадській стороні за підтримку України, зокрема щодо розв’язання проблеми дефіциту зерносховищ, повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Міністр зазначив, що Канада однією з перших зголосилася та виділила кошти на придбання засобів для тимчасового зберігання врожаю. Також Микола Сольський повідомив, що мішки уже закуплені ФАО, і в жовтні будуть в Україні.

“Ми вдячні уряду Канади за забезпечення тимчасовими зерносховищами для зберігання цьогорічного врожаю. Це є дуже важливим рішенням, і ви були першими, хто відгукнувся на наш заклик”, – зазначив Сольський.

Читайте також: Чи є вигідніша альтернатива полімерним рукавам для зберігання зерна – думка

Також на зустрічі обговорили питання, пов’язані з відкриттям ринків Канади для української агропродукції.

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) за донорської підтримки урядів Канади, Японії та Німеччини, а також австралійської благодійної організації Minderoo Foundation впроваджує проект для подальшого розв’язання проблеми дефіциту зерносховищ в Україні.

Нагадаємо, вартість зберігання зерна в рукавах в десятки разів менша, ніж вартість зберігання на елеваторі. Якщо на елеваторі цифри становлять — 1180 грн/т, то в полімерних рукавах — 16,6 грн/т на місяць.

Наразі гостро постає питання у зберіганні. На допомогу приходить альтернатива елеваторам – полімерні рукави. Цього сезону навіть господарства з елеваторами використовуватимуть полімерні рукави для розширення потужностей зберігання.

Рентабельність зберігання зерна в рукавах протягом перших трьох місяців становить 10%. Якщо ж зберігати зерно в такий спосіб довше, то з кожним наступним місяцем рентабельність зростає на 20-25%.

Для будівництва тимчасових зерносховищ потрібно відповідно підготувати достатньо великі площі земельної ділянки. Асфальт, бетон — це можлива перспектива, але на сьогодні для більшості аграріїв це не актуально.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...