Новини / Аналітика / Трейдинг     09 березня 2023 13:22

Показники експорту зерновим коридором за останній тиждень зросли на 94%


За 31-ий тиждень роботи “зернового коридору” з 27 лютого по 5 березня 2023 року через морські порти Одеської області було експортовано 1 021,6 тис. т агропромислової продукції, що на 94% більше відвантажень цим каналом тиждень тому.

Про це повідомила пресслужба УКАБ.

Водночас кількість кораблів, що були завантажені за цей тиждень, була 20 одиниці, що на 6 суден більше показника попереднього тижня. Таке значне зростання обумовлене низькими показниками тиждень тому. Нерівномірне завантаження свідчить про ускладнене протікання роботи “зернового коридору”.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Найбільші обсяги експорту протягом 31-го тижня роботи “зернового коридору” становили:

  • кукурудза (70% експорту за цей період);
  • пшениця (20%);
  • макуха соняшникова (4%).

Українська продукція попрямувала в країни Азії (Китай, Туреччина, Японія та інші), Європи (Португалія, Нідерланди, Бельгія та інші) та Африки (Ємен, Кенія, Єгипет та інші).

Всього з початку роботи “зернового коридору” з 1 серпня 2022 року по 5 березня 2023 року вдалося експортувати 23,3 млн т продукції АПК нашим іноземним партнерам.

Нагадаємо, переговори про продовження угоди щодо Чорноморського зернового коридору розпочалися вчора. У Мінінфраструктури сподіваються, що угоди буде досягнуто.

30 жовтня РФ заявила про вихід із зернової угоди нібито через те, що Україна обстріляла кораблі Чорноморського флоту країни-агресорки. Попри це, Україна, Туреччина та ООН продовжили рух суден у межах зернового коридору.

2 листопада Росія повернулася до зернової угоди.

Водночас Чорноморська зернова ініціатива працює не на повну потужність через російських інспекторів, котрі перевіряють зерновози у “коридорі”.

19 листопада 2022 року угоду, яка дозволила відновити експорт продовольства з портів України, продовжили на 120 днів.

З метою збільшення обсягів експорту “великим” суднам, які доставляють агропродукцію з портів Великої Одеси в рамках “зернового коридору”, продовжили пріоритетність при проходженні Босфору.

Під час перевірки кораблів з українським продовольством у Туреччині відбувається звичайний саботаж з боку російської делегації. Перевірка одного судна триває до двох годин, на свою чергу кораблі чекають по 2-3 тижні.

Заступник глави МЗС РФ Сергій Вершинін заявив, що на Росії вважають “недоцільним” продовження “зернової угоди”, якщо з Москви не буде знято санкції, що впливають на сільськогосподарський експорт.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також