Новини / Фінанси     13 вересня 2023 10:17

Норвегія роздасть по $5 тисяч дрібному бізнесу в Україні на перезапуск

Фінансування програми забезпечує Міністерство закордонних справ Норвегії (NMFA), переможці конкурсу отримають по 5 тисяч доларів, залежно від потреб бізнесу

Норвезька рада у справах біженців запустила грантовий проєкт, у межах якого підтримає 20 мікробізнесів, що постраждали від війни та переїхали або планують переїхати чи відновити свій бізнес у Волинській або Хмельницькій областях України.

Фінансування програми забезпечує Міністерство закордонних справ Норвегії (NMFA), переможці конкурсу отримають по 5 тисяч доларів, залежно від потреб бізнесу.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Також організатори програми забезпечать підприємців консультативною підтримкою.

Аби взяти участь у проєкті, необхідно заповнити заявку до 17 вересня 2023 року.

До учасників конкурсу висувається кілька умов. По-перше, власник бізнесу повинен мати чіткі бізнес-ідеї та працювати в рамках чинного законодавства України. Бізнес потенційно повинен створювати нові робочі місця, особливо серед молоді, жінок та осіб з інвалідністю. Власник бізнесу має бути повнолітнім, а сам бізнес – конкурентноспроможним, з позитивним впливом на розвиток спільноти.

Також є обмеження – від однієї сім’ї приймають лише одну заявку.

Команда NRC розгляне та оцінить усі заповнені анкети та, незалежно від результату, проінформує кожного учасника, чи схвалено його на участь у проєкті грантів для релокації та відновлення мікробізнесу.

Нагадаємо, громадська організація “Міжнародна фундація розвитку” оголосила про старт конкурсу грантової підтримки для енергомодернізації підприємств під час воєнного часу. Проєкт передбачає надання організаційної, технічної та фінансової підтримки 25 обраним підприємствам, котрі постраждали від військових дій.

EU4Business за фінансування Європейського Союзу та уряду Німеччини запускає чергову хвилю грантів на 3 млн євро. Гранти надаватимуться задля підтримки відновлення підприємницької діяльності на територіях України, що найбільше постраждали від бойових дій та були окуповані.

На відновлення бізнесу, розширення виробництва товарів та послуг, розвиток нових напрямків USAID планує надати близько 100 грантів на суму від $10 тис. до $35 тис. (приблизно від 360 тис. грн до 1,3 млн грн). Грантова програма має підтримати українські малі та середні сімейні і жіночі підприємства.

Майже 18 млн грн виплатили ще 8 агропідприємствам на розвиток садівництва, ягідництва, виноградарства та тепличного господарства у межах урядової грантової програми єРобота з підтримки малого та середнього бізнесу.

В Україні стартувала програма підтримки жінок-підприємиць в агро Empowering Women in Agrifood (EWA) від EIT Food з можливістю отримати грант до 10 тис. євро на розвиток власної справи чи стартапу.

24 оператори органічного ринку отримають підтримку в межах третього етапу грантової програми “Підтримка органічного сектору в Україні”, яку ініційовано об’єднанням “Органічна ініціатива”, на загальну суму 90 тис. швейцарських франків.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також