Новини / Овочівництво     18 серпня 2022 19:43

Нестача пропозиції якісної цибулі провокує зростання цін на українському ринку

Згідно з даними щоденного моніторингу проєкту, зараз на ринку спостерігається скорочення пропозиції цибулі

Нині в Україні спостерігається тенденція підвищення цін на цибулю, повідомляють аналітики проєкту EastFruit. Ситуацію, що склалася, виробники пояснюють затримкою у проведенні збирання цибулі, ще минулого тижня деякі господарства змушені були повністю зупинити вибірку через сильні дощі, внаслідок чого пропозиція даної продукції на ринку помітно скоротилася.

Згідно з даними щоденного моніторингу проєкту, зараз на ринку спостерігається скорочення пропозиції цибулі. Більшість українських виробників завершують реалізацію цибулі ранніх та середніх сортів, тоді як пізніша цибуля масово почне надходити у продаж у середньому через 2 тижні. Водночас попит на цибулю утримується на досить високому рівні, що дозволяє фермерам переглядати ціну на продукцію у бік підвищення.

В результаті, тепер цибуля надходить у продаж по 24-27 грн/кг, що в середньому на 10% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

На сьогодні вартість цибулі в Україні вже в середньому в 4,6 раза вища, ніж за аналогічний період минулого року. Таку суттєву цінову різницю експерти проєкту пояснюють скороченням виробничих площ під даною культурою та, відповідно, різким зниженням урожаю цибулі. За словами самих виробників, цього сезону у них виникають не лише проблеми з урожайністю, але також і з якістю цибулі. Плантації зараз масово атакують захворювання та шкідники, через що фермери змушені будуть серйозно переглянути плани щодо обсягів зберігання даної продукції.

Нагадаємо, наразі на українському ринку залишилась в основному тільки імпортна цибуля, зокрема польського виробництва. На початку червня ціни на неї почали рости, що пов’язано зі зменшенням запасів у самій Польщі, так і зі зростанням цін на логістику.

Нинішній сезон виявився складним, особливо постраждали угіддя  фермерів південних областей, де найбільше вирощують цибулі. Фермери прогнозують, що через сильні та часті опади на початку вегетації цибулі та високі температури у липні-серпні  — цього року можливий неврожай овоча, що  спровокує зростання цін на нього.

Раніше Landlord розповідав, наскільки здешевіє соняшникова олія до кінця місяця: прогноз.

Ціни на овочі, фрукти і ягоди наразі більше залежать від зміни логістичних маршрутів і вартості пального. Проте, по Україні не спостерігатиметься дефіциту овочевих культур через тимчасову окупацію південних регіонів.

З початку повномасштабної війни в Україні деякі кооперативи перепрофілювалися: з вирощування ягід перейшли на овочі. Саме так вони хочуть допомогти країні вистояти та забезпечити населення продовольством.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також