Новини    12 липня 2022 20:57

Названо найпоширеніші напрями розвитку села в Україні

Близько 30% всіх заявок акцентовані на виробництво сушеної продукції.

У межах проведення Всеукраїнського конкурсу “Неймовірні села України 2022” учасники надіслали 210 проєктів із розвитку сільських територій. Більшість із них спрямовані на виробництво сушеної продукції, повідомляє організатор конкурсу Іванна Панасюк, передає видання AgroPortal.

Приблизно 30% всіх заявок, які отримали від неймовірних сіл, акцентовані на виробництво сушеної продукції: виготовлення борщових наборів та сухого пюре, створення лікарських зборів на чаї, виробництво цукатів з овочів та фруктів. Бажання реалізувати саме такі проєкти очевидне, адже в селах люди вирощують багато власної сировини, а ще більше — росте в лісах та лугах, зазначив Панасюк.

Читайте такожВ Уряді затвердили план із забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану

Багато сіл надихнулися історією села Маломиколаївка, що на Дніпропетровщині. У 2020 році їхній бізнес-проєкт із виробництва цукатів переміг у Всеукраїнському конкурсі “Неймовірні села України”. За грантові 100 тис. грн Миколаївська сільська рада закупила все обладнання, необхідне для виготовлення цукатів.

Сьогодні маломиколаївські цукати “Герцевські крафтолики” — це вже бренд, який готовий зайняти свою нішу серед крафтових виробників.

Нагадаємо, нині спостерігається великий попит на заморожені овочі — помиті, нарізані шматочками та готові до швидкого вживання. Крім того, варто розвивати напрям м’ясної переробки.

У 2022 році Україна може зіткнутися з дефіцитом овочів. За інформацією проєкту “Сади Перемоги”, через розв’язану Росією війну Україна недоотримає 71% врожаю баклажанів, 68% помідорів, 58% перцю, 46% цибулі, 45% огірків, 39% кабачків, 38% моркви, 38% часнику, 36% картоплі, 35% буряку та 32% капусти.

З початку повномасштабної війни в Україні деякі кооперативи перепрофілювалися: з вирощування ягід перейшли на овочі. Саме так вони хочуть допомогти країні вистояти та забезпечити населення продовольством.

Вже понад місяць переробне підприємство “ФрутБанк” готує сухі борщові набори для ЗСУ. Не маючи попереднього досвіду, вони зуміли налагодити виробництво та вже направили захисникам на схід 300 пакетів сухих наборів, а це — 1500 порцій борщу.

У Дніпропетровській області, селі Маломиколаївка почали заготовляти суху суміш для миттєвого приготування борщу для потреб Збройних Сил України.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...