Новини / Аналітика     26 квітня 2022 14:17

Національна платформа продовольчої безпеки: найбільше потреб у забезпеченні продуктами – у Миколаївській та Харківській областях

За допомогою платформи місцеві громади повідомляють про свої потреби, а виробники – про наявні пропозиції.

Національна платформа продовольчої безпеки охоплює всю територію України. Наразі найактивніше її використовують громади Миколаївської та Харківської областей, які мають багато потреб у забезпеченні продовольчими товарами та гуманітарних вантажах, повідомляє пресслужба Держспоживслужби.

Кількість користувачів, які долучилися до Національної платформи продовольчої безпеки, вже сягнула 3-х тисяч. На поточному тижні на платформі додані нові функції:

  • можливість внесення контрагентами інформації щодо виробничих потужностей та залишків готової продукції за напрямками;
  • автоматичне відправлення листів-повідомлень Автору та Контактній особі Потреби при додаванні у систему нової пропозиції продукту;
  • автоматичне відправлення листів-повідомлень Автору та Контактній особі Пропозиції при додаванні у систему нової потреби продукту;
  • можливість додавання фото продукту та типу пакування.

Крім того, розширено функціональність фільтру “Назва (з категоріями)” для уможливлення пошуку по назві продукту та підкатегоріях всіх рівнів.

За допомогою платформи місцеві громади повідомляють про свої потреби, а виробники – про наявні пропозиції. Перелік найнеобхідніших потреб наразі включає здебільшого харчові продукти. Найбільше бронювань на платформі стосуються постачання пшеничної крупи, цукру, питної води, борошна та кукурудзи.

Цінність платформи полягає в доступі користувачів до актуальної інформації та можливості прямого контакту між покупцем та постачальником. Крім того, ще однією перевагою платформи є можливість замовлення логістичних послуг.

Реєстрація та робота на платформі для всіх учасників є безкоштовною. На головній сторінці можна завантажити інструкцію з використання платформи.

Довідка. Національна платформа продовольчої безпеки розроблена та впроваджується Держпродспоживслужбою за підтримки Офісу Президента України, Міністерства економіки, Міністерства інфраструктури та Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Нагадаємо, через повномасштабну війну державна регіональна політика потребує повного переосмислення. Нова типологія територій, новий підхід до податкового регулювання та стратегій громад, зміни в адміністративно-територіальному устрої.

Агрохолдинги з великим земельним банком та невеликі фермерські господарства сьогодні стали єдиним аграрним фронтом.

Російські військові на Херсонщині забирають овочі у місцевих фермерів та постачають до тимчасово окупованого Криму.

Раніше Landlord повідомляв, що швейцарська компанія має намір запустити експортний контейнерний сервіс “залізниця-ріка” в Україні.

У березні 2022 року середнє значення індексу світових продовольчих цін становило 159,3 пункту, що на 17,9 пункту (на 12,6%) перевищило його лютневе значення і досягло найвищого рівня за весь час спостережень (з 1990 року).

Також стало відомо, що ціни на картоплю в Україні стрімко знижуються.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також