Новини    24 березня 2018 15:53

Посівні площі під соєю планують зменшити 23% агровиробників – опитування


Посівні площі під соєю зменшуватимуть в основному дрібні виробники. Такі дані опрелюднили в Українському клубі аграрного бізнесу (УКАБ), за результатами дослідження «UCAB Metrics 2018: насіння, ЗЗР та добрива».

За даними аналітичного відділу УКАБ, половина виробників сої в Україні планують змінювати площі посівів цього року. Так, частка агровиробників, які планують зменшити площі вирощування сої є більшою, ніж тих, хто відповів, що нарощуватиме посіви цієї культури, відповідно 23% проти 19%.

«У розрізі окремих категорій с.-г. підприємств за кількістю с/г земель в обробітку, тенденцію до скорочення посівних площ під соєю демонструють малі та середні аграрні підприємства, що мають в обробітку до 1000 га. У підприємствах з земельним банком від 3000 га незначно переважає частка тих, хто висловив намір збільшити посівні площі під соєю. У середньому 4% сільськогосподарських підприємств відповіли, що не планують взагалі сіяти сою», – кажуть там.

Та додали, що така «турбулентність» у динаміці посівних площ, скоріше за все, є результатом невизначеної політичної ситуації навколо цієї культури, зумовленою відміною відшкодування експортного ПДВ та як наслідок  – важкопрогнозованістю рентабельності сої.

«Негативним наслідком високої волатильності у динаміці посівних площ буде порушення структури сівозміни, що, в свою чергу, може призвести до скорочення врожайності інших культур», – наголосили в УКАБі.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...