Новини    04 лютого 2024 15:43

Найбільший хабар в історії: справу Бахматюка скерували до суду

Слідство встановило факти надання власником агрохолдингу голові ДФС (2015-2016 рр.) неправомірної вигоди у розмірі 5,5 млн дол за забезпечення відшкодування понад 540 млн грн компаніям агрохолдингу у серпні 2015 року та понад 21 млн євро за відшкодування майже 2,7 млрд ПДВ упродовж лютого 2015 - серпня 2016 рр

НАБУ і САП скерували до суду справу стосовно власника агрохолдингу “Укрлендфармінг” Олега Бахматюка, якого обвинувачують у наданні 722 млн грн неправомірної вигоди ексголові ДФС України Роману Насірову та його раднику, повідомляє пресслужба НАБУ.

Зазначається, що це найбільша задокументована неправомірна вигода в історії України.

Слідство встановило факти надання власником агрохолдингу голові ДФС (2015-2016 рр.) неправомірної вигоди у розмірі 5,5 млн дол за забезпечення відшкодування понад 540 млн грн компаніям агрохолдингу у серпні 2015 року та понад 21 млн євро за відшкодування майже 2,7 млрд ПДВ упродовж лютого 2015 – серпня 2016 рр, — поінформували у повідомленні.

“Плату за послуги”, яка в середньому становила близько 20% від суми відшкодованого ПДВ, Бахматюк перераховував на рахунки іноземних компаній, підконтрольних голові ДФС та його близьких осіб, додають в НАБУ.

Голова ДФС надалі приоритезував виплати з відшкодування ПДВ компаніям агрохолдингу, натомість не включав відомості про суми, заявлені до бюджетного відшкодування іншими суб’єктами господарювання (в тому числі комунальними підприємствами), які мали на те право, — мовиться у повідомленні.

НАБУ і САП завершили розслідування відносно Насірова та його радника 2 лютого 2023 року. Вже 24 травня справу скерували до суду.

Справа Бахматюка: що відомо

Нагадаємо, 17 жовтня 2022 року НАБУ повідомило Бахматюку та Роману Насірову про нову підозру. За версією слідства, протягом 2015-2016 років голова ДФС (тоді цю посаду обіймав Роман Насіров) отримав від Бахматюка $5,5 млн і 21 млн євро неправомірної вигоди за відшкодування понад 3,2 млрд грн податку на додану вартість.

Раніше суд на Кіпрі видав всесвітній ордер на заморожування активів Бахматюка.

Національний банк України (НБУ) отримав можливість розпочати примусову реалізацію майна ТОВ “Станіславська торгова компанія” – земельної ділянки в Яремче Івано-Франківської області – в рахунок погашення заборгованості за стабілізаційними кредитами збанкрутілого банку “Фінансова ініціатива” Олега Бахматюка.

Новини за темою:  Сильний вітер і дощі з грозами: частину України накриє негода 4 травня

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою власнику агрохолдингу Олегу Бахматюку, підозрюваному в наданні неправомірної вигоди розміром 722 мільйони гривень колишньому голові Державної фіскальної служби України та його раднику.

НАБУ і САП також скерували до Австрії клопотання про екстрадицію Бахматюка до України, але в межах справи щодо заволодіння 1,2 млрд грн рефінансування Національного банку ВіЕйБі банком, де власником був Бахматюк. Кримінальний суд Відня відмовив в екстрадиції Олега Бахматюка до України у справі ПАТ “ВіЕйБі Банк” (VAB Банк) на запит української прокуратури.

У цій справі детективи НАБУ 11-12 листопада 2019 року повідомили про підозру експершому заступнику голови Нацбанку України Олександру Писаруку, який на той момент і досі очолює правління Райффайзен Банку, члену ради НБУ Миколі Каленському та ексглави банківського нагляду НБУ у заволодінні коштами стабілізаційного кредиту VAB Банку на 1,2 млрд грн у жовтні 2014 року. Крім них про підозру було повідомлено ще п’ятьом особам: голові наглядової ради та заступнику голови правління VAB Банку, а також трьом посадовим особам приватних компаній, пов’язаних із власниками банку.

Наприкінці листопада 2019 року МВС України за заявою НАБУ оголосило у розшук у цій справі ексвласника VAB Банку Бахматюка та його сестру, гендиректора “Авангарду” Наталію Василюк.

22 травня 2023 року САП скерувала до суду обвинувальний акт стосовно 15 осіб, яким інкримінується причетність до заволодіння 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту Національного банку України, виданого ВіЕйБі банку, власником якого є олігарх Олег Бахматюк.

У серпні 2023 року прокурор САП прийняв рішення про завершення досудового розслідування у справі стосовно власника та колишнього голови правління ПАТ “ВіЕйБі Банк”, що підозрюються у заволодінні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту.

Новини за темою:  Польща проти імпорту українського зерна: що чекає на аграрний експорт після 5 червня

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...