Новини    15 березня 2023 09:01

У Відні суд відмовився екстрадувати до України Олега Бахматюка


Кримінальний суд Відня відмовив в екстрадиції Олега Бахматюка до України у справі ПАТ “ВіЕйБі Банк” (VAB Банк) на запит української прокуратури.

Про це бізнесмен повідомив агентству “Інтерфакс-Україна”.

Бахматюк є підозрюваним НАБУ і САП у розкраданні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, наданого VAB Банку.

“Австрійський суд своїм рішенням, винесеним відповідно до частин 1 та 2 статті 19 закону Австрії про екстрадицію та взаємну правову допомогу, не лише визнав вимогу української прокуратури про екстрадицію мене незаконною, а й назвав її, дослівно цитую, “неприйнятною”, – заявив Бахматюк.

Він уточнив, що слухання справи про екстрадицію розпочалося наприкінці минулого року, остаточне рішення було ухвалено в січні, австрійська прокуратура відмовилася від оскарження, і справа набула чинності 6 лютого, а офіційно надійшла до української прокуратури минулого тижня.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Бізнесмен вважає, що це рішення європейського суду доводить, що відкриті проти нього справи НАБУ не мають реального правового змісту “окрім певної піар-історії”.

Відповідаючи на запитання, чи можливий повторний запит на його екстрадицію у зв’язку з нещодавнім рішенням Вищого антикорупційного суду (ВАКС) щодо його заочного арешту вже у новій справі – про надання у 2015-2016 роках 722 млн грн неправомірної вигоди главі Державної фіскальної служби – Бахматюк припустив можливість такого розвитку подій, зокрема як відповіді на програш у першій справі про екстрадицію.

Водночас він висловив упевненість у необґрунтованості звинувачень і у своїй правоті і в цій справі.

“Не секрет, що відкриття цих беззмістовних справ НАБУ проти мене було безпосередньо пов’язане з попереднім керівництвом НАБУ. Дуже хочеться сподіватися, що з обранням нового керівника НАБУ відбудуться зміни у підходах до організації роботи бюро”, – заявив бізнесмен.

Бахматюк знову підтвердив готовність до співпраці зі слідством та висловив упевненість у перемозі “об’єктивності, справедливості та здорового глузду”.

Одночасно бізнесмен висловив жаль, що розслідування тривають, і його неможливість повернутися в Україну негативно позначаються на роботі належного йому агрохолдингу “Укрлендфармінг”, який у результаті російської агресії втратив близько 50% активів.

За його словами, дії НАБУ стали однією із причин скорочення чисельності співробітників агрохолдингу з початку повномасштабної війни Росії проти України на 7 тис. осіб – 13 тис. осіб.

“Котрий рік поспіль я намагаюся донести одну думку: ми є важливою для економіки компанією з чіткою проукраїнською позицією… Тиск на нас через надумані справи загрожує знищенню нашої компанії”, – підсумував Бахматюк.

Як повідомлялося, детективи НАБУ 11-12 листопада 2019 року повідомили про підозру експершому заступнику голови Нацбанку України Олександру Писаруку, який на той момент і досі очолює правління Райффайзен Банку, члена ради НБУ Миколи Каленського та ексглави банківського нагляду НБУ у заволодінні коштами стабілізаційного кредиту VAB Банку на 1,2 млрд грн у жовтні 2014 року. Крім них про підозру було повідомлено ще п’ятьом особам: голові наглядової ради та заступнику голови правління VAB Банку, а також трьом посадовим особам приватних компаній, пов’язаних із власниками банку.

Наприкінці листопада 2019 року МВС України за заявою НАБУ оголосило у розшук у цій справі ексвласника VAB Банку Бахматюка та його сестру, гендиректора “Авангарду” Наталію Василюк.

Нагадаємо, 17 жовтня НАБУ повідомило Бахматюку та Роману Насірову про нову підозру. За версією слідства, протягом 2015-2016 років голова ДФС (тоді цю посаду обіймав Роман Насіров) отримав від Бахматюка $5,5 млн і 21 млн євро неправомірної вигоди за відшкодування понад 3,2 млрд грн податку на додану вартість.

Раніше суд на Кіпрі видав всесвітній ордер на заморожування активів Бахматюка.

Національний банк України (НБУ) отримав можливість розпочати примусову реалізацію майна ТОВ “Станіславська торгова компанія” – земельної ділянки в Яремче Івано-Франківської області – в рахунок погашення заборгованості за стабілізаційними кредитами збанкрутілого банку “Фінансова ініціатива” Олега Бахматюка.

Минулого тижня Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою власнику агрохолдингу Олегу Бахматюку, підозрюваному в наданні неправомірної вигоди розміром 722 мільйони гривень колишньому голові Державної фіскальної служби України та його раднику.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...