Новини    03 січня 2023 10:06

Суд дозволив Нацбанку продати землю компанії Бахматюка за борги


Національний банк України (НБУ) отримав можливість розпочати примусову реалізацію майна ТОВ “Станіславська торгова компанія” – земельної ділянки в Яремче Івано-Франківської області – в рахунок погашення заборгованості за стабілізаційними кредитами збанкрутілого банку “Фінансова ініціатива” Олега Бахматюка.

Про це повідомила пресслужба НБУ.

Продаж став можливим після того, як Північний апеляційний госпсуд 27 грудня підтвердив рішення суду першої інстанції про звернення стягнення на зазначену земельну ділянку.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

В Нацбанку раніше зазначали, що “Станіславська торгова компанія” є одним із майнових поручителів за стабілізаційними кредитами, виданими банку “Фінансова ініціатива”. Розгляд судової справи про стягнення звернення на земельну ділянку цієї компанії площею 2,05 га в місті Яремче затягнувся майже на чотири роки.

За даними реєстру, бенефіціаром ТОВ “Станіславська торгова компанія” є підприємець Олег Бахматюк, він же був основним акціонером банку “Фінансова ініціатива”.

Як повідомлялося, у НБУ зазначали, що крім судового рішення про стягнення земельної ділянки, протягом 2018-2021 років суди ухвалили ще чотири рішення щодо звернення стягнення на нерухоме майно ТОВ “Станіславська торгова компанія”, які були виконані органами державної виконавчої служби.

Внаслідок примусової реалізації нерухомого заставного майна ТОВ “Станіславська торгова компанія” шляхом продажу його на відкритих торгах в межах виконавчих проваджень здійснено погашення заборгованості ПАТ “КБ “Фінансова ініціатива” перед Національним банком на суму 28,2 млн грн.

Нагадаємо, агрохолдинг UkrLandFarming готує проти уряду Росії позов на $1–1,2 млрд за втрачені через війну активи. Зокрема Бахматюк розповів, що від початку повномасштабної війни агрохолдинг втратив 160 тисяч га землі.

Крім того, у зоні окупації втрачені птахофабрики “Чорнобаївка” та “Чорнобаївка нова”, де загинули 4,5 млн голів птиці. Розбомблена також птахофабрика “Ареал-Снігурівка” на Миколаївщині, виробництво в Миколаєві, Волновасі та Бахмуті зупинене, Донецька птахофабрика зупинена.

Крім того, 17 жовтня НАБУ повідомило Бахматюку та Роману Насірову про нову підозру. За версією слідства, протягом 2015-2016 років голова ДФС (тоді цю посаду обіймав Роман Насіров) отримав від Бахматюка $5,5 млн і 21 млн євро неправомірної вигоди за відшкодування понад 3,2 млрд грн податку на додану вартість.

Бахматюк також наразі він є підозрюваним НАБУ і САП у розкраданні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, наданого Національним банком України ПАТ “ВіЕйБі Банк”.

Раніше суд на Кіпрі видав всесвітній ордер на заморожування активів Бахматюка.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...