Новини / Фінанси     01 жовтня 2022 13:18

Суд на Кіпрі видав всесвітній ордер на заморожування активів Бахматюка – Bloomberg

Найбільший кредитор UkrLandFarming та Avangardco звинувачує українського бізнесмена Бахматюка в шахрайстві

Кіпрський суд  видав всесвітній ордер на заморожування активів (worldwide freezing order) українського бізнесмена Олега Бахматюка за позовом компанії Gramercy Distressed Opportunity Fund II, L.P. з Кайманових Островів. Про це повідомило агентство Bloomberg.

У позові Gramercy, називаючи себе найбільшим власником облігацій UkrLandFarming і Avangardco, звинувачує українського бізнесмена в організації шахрайської схеми з виведення майже $1 млрд активів з UkrLandFarming Plc на Кіпр і в трасти Вайомінга – за межі досяжності власників облігацій. У Вайомінгу діє особливе законодавство про структуру компаній, що дозволяє корпораціям приховувати свою власність.

Gramercy, яка управляє активами на суму близько $5,4 млрд, почала купувати облігації компаній Бахматюка у 2011 році, а через шість років сконцентрувала понад 41% цінних паперів Avangardco і 28% UkrLandFarming.

Номінальна вартість векселів і невиплачених відсотків, випущених з датою погашення у 2018 році, становить понад $360 млн, йдеться в позовній заяві.

Представники Бахматюка заявили Bloomberg, що “Gramercy застосовує тактику стерв’ятника, переслідуючи постраждалу через війну компанію”.

Минулого тижня Бахматюк подав апеляцію у США, стверджуючи, що справа необґрунтована, і намагаючись припинити судовий процес.

У грудні 2021 року пресслужба UkrLandFarming заявила, що позиція Gramercy викликає подив і розчарування.

“Загальновідомо, що переслідування нашої компанії з боку силових органів України призвело до зупинки частини підприємств і втрати робочих місць. Разом з тим усі наші партнери знають, що активи нашої компанії нікуди не виведено – вони працюють тут, в Україні. І права усіх наших кредиторів будуть забезпечені у рівний спосіб згідно з укладеними договорами”, – йшлося в повідомленні.

Наразі Бахматюк мешкає у Відні, в Україні його хочуть судити за обвинуваченням у заволодінні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, що у жовтні 2014 року НБУ видав VAB банку.

Наталія Марченко

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також