Новини    28 січня 2024 20:24

Найбільш вітамінізовані овочі: рейтинг найкращих джерел вітамінів

Україна є сільськогосподарською країною, де ростуть практично всі овочі та фрукти, необхідні для нормального функціонування організму. Тому морква, яблука, буряк, квасоля, бобові, помідор, гарбуз та зелень мають особливо активно використовуватися в їжі

Нестача вітамінів в організмі може слугувати причиною різноманітних захворювань, слабкості та в’ялості організму людини. Саме тому спеціалісти – лікарі, дієтологи – наголошують на тому, що “розумне” харчування з достатньою кількістю вітамінів та мікроелементів має бути присутнім в кожному житті, інформує newfood.

Правила споживання овочів

Дієтологи рекомендують щоденно споживати свіжі овочі та зелень, які містять в собі комплекс цінних речовин, без яких організм не зможе бути здоровим та енергійним. Велика кількість вітамінів, яка знаходиться у свіжій городині, здатна творити дива.
Але існують загальновідомі правила, дотримання яких дозволить взяти від природи лише найкраще і найкорисніше:

  • при варінні або обжарюванні велика кількість вітамінів випаровується, тому споживати такі овочі необхідно в сирому, запеченому або приготованому на пару способі;
  • використовувати овочі варто лише сезонні, що усуває можливість насичувати організм шкідливими хімікатами, нітратами;
  • варто обережно ставитися до ранніх овочів, які не містять корисних речовин.

Найкращим варіантом отримання вітамінного заряду є самостійне вирощування рослин на особистих грядках. Так господиня чи господар знає, чим обробляти, і яких речовин варто уникати при вирощуванні.

Найкращі джерела вітамінів

Якщо говорити в цілому про мікроелементи, то кожна група з них відповідає за свою сферу: при захворюваннях шкіри та нігтів варто більше споживати вітамінів групи B, при захворюваннях крові – Fe (залізо), очей – А. Тому варто визначити для себе, в яких саме вітамінах відчувається дефіцит. У цьому може допомогти здавання різноманітних аналізів та похід до лікаря.
Медичні працівники радять перед початком виправлення ситуації розібратися зі своїм раціоном.

Якщо спостерігається споживання малої кількості овочів, особливо свіжих, варто відкоригувати своє харчування. Найкращими джерелами вітамінів є овочеві культури:

  • помідори з великим вмістом вітамінів групи B і С, фолієвої кислоти, калію, фосфору та цинку;
  • болгарський перець з вітамінним комплексом А, В, С, Е і РР, клітковиною;
  • морква містить вітаміни А, В, С, Е, К;
  • гарбузові складають велику групу вітамінів В, С, Е, D, К;
  • цвітна капуста містить велику кількість вітаміну С і К.

Україна є сільськогосподарською країною, де ростуть практично всі овочі та фрукти, необхідні для нормального функціонування організму. Тому морква, яблука, буряк, квасоля, бобові, помідор, гарбуз та зелень мають особливо активно використовуватися в їжі. Високий вміст вітамінів, мікроелементів, клітковини сприяють насиченню організму поживними речовинами, підтримують злагоджену роботу шлунково-кишкового тракту, поліпшують якість та густину крові.

Новини за темою:  Яйця в Україні подешевшали: скільки тепер коштує десяток і де найвигідніше купувати

Велика кількість вагітних страждає на дефіцит заліза. Лікарі рекомендують кожного дня готувати свіжоприготований сік з яблука, моркви й буряка. Саме таке поєднання дозволяє тримати баланс феруму в крові на достатньому рівні. Поєднання інших овочів дозволяє також досягати необхідних показників.
Використання моркви разом з маслами дає можливість краще засвоїти вітамін А. Тому завжди варто вивчати, цікавитися і досліджувати, які овочі краще поєднувати з користю для здоров’я.

Наразі складно сказати, в якому овочі міститься найбільше вітамінів, адже кожен має щось своє, особливе, відмінне від іншого. Тому при складанні раціону варто розуміти, з чим людина має працювати, якій частині тіла не вистачає сили та енергії для виконання своїх функцій.

Тож для злагодженої роботи організму варто споживати всі види овочів, які принесуть користь для здоров’я у вигляді вітамінів та життєдайної сили для організму.

Нагадаємо, президент Асоціації дієтологів України, консультант з громадського здоровʼя МОЗ України Олег Швець розповів про продукти, які дозволять зробити сон спокійнішим, а загальний стан здоров’я – кращим. Від безсоння страждає понад 10 % населення розвинених країн, а в кожного другого дорослого спостерігається один або декілька симптомів розладу сну. Якби ми мали українську статистику, то, напевно, вона була б набагато гіршою.

Схильність споживати їжу з високим вмістом жиру та цукру може бути вродженою або розвинутися в результаті надмірної ваги. Але науковці вважають, що мозок засвоює цю звичку — дослідження.

Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) завершило першу передпродажну консультацію щодо харчових продуктів для людей, виготовлених із культивованих клітин тварин.

Під “червону” групу різновидів м’яса потрапляють яловичина, свинина, баранина, оленина, що має рожевий або червоний колір у сирому вигляді. Продукти тваринного походження багаті на основні поживні речовини, такі як білок, залізо і вітамін B12. Червоне м’ясо є улюбленим для багатьох, проте, що відбувається з організмом, якщо їсти червоне м’ясо регулярно? – результати дослідження.

Новини за темою:  Кабмін розширив грантову підтримку для бізнесу в прифронтових регіонах: тепер до 500 тисяч гривень

Кава є дуже популярним у всьому світі напоєм, який містить кофеїн, який є стимулятором центральної нервової системи. Наразі вчені вивчають зв’язок кави з різними патологіями нервової системи: у новому дослідженні зіставили кількість випитої кави з ймовірністю зменшення об’єму мозку, ризиком розвитку інсульту та деменції.

Новини за темою  Три святкові страви можуть підтримувати стабільний рівень цукру в крові

Згідно з новим дослідженням, яке моделює дані за 2018 рік, споживання занадто великої кількості очищених пшеничних і рисових продуктів, натомість занадто мало цільнозернових продуктів сприяє зростанню нових випадків діабету 2 типу в усьому світі.

В Американському коледжі ревматологів (ARC) радять дотримуватися так званої середземноморської дієти для здоров’я суглобів та кісток, котра багата на морепродукти, рослинні жири, клітковину, а раціон завжди можна підлаштувати під українські широти та можливості. Дуже важливо дотримуватися співвідношення: білки 10%, жири 30% та вуглеводи 60%, розповідають у tsn.

Суперфуд – це досить гучне слово, і ним називають чимало продуктів. Мається на увазі те, що вони можуть бути дивовижно корисними для здоров’я. І через те, що зазвичай ці продукти дорогі, чимало людей вважають ідею включити їх до свого раціону недосяжною.

Мандарини можуть принести вашому організму чимало користі. Ці фрукти некалорійні, проте містять більше вітамінів, ніж ви можете собі уявити.

Буряк має чимало переваг для здоров’я, та його приготування може забрати чимало часу. Одначе, цей коренеплід можна додати до раціону навіть у сирому вигляді.

Нині все більше осіб страждає від різноманітних розладів сну. Водночас покращити якість нічного відпочинку можна, якщо налагодити свій раціон та вживати корисні продукти.

Горіхи – це одні з найкорисніших натуральних продуктів. Ви можете використовувати їх не лише як перекус, але й додавати до салатів, каш чи поєднувати з фруктами.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...