Новини    19 листопада 2023 21:07

Експерти порадили вживати п’ять продуктів для хорошого сну

Налагодити режим сну можна завдяки... - відомими усім продуктами

Нині все більше осіб страждає від різноманітних розладів сну. Водночас покращити якість нічного відпочинку можна, якщо налагодити свій раціон та вживати корисні продукти. Експерт зі сну доктор Кеннет Райт розповів, яку саме їжу варто їсти, передає korisno.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Ківі

Ківі може бути відомий вам своєю жорсткою шкіркою з ворсом та кислим смаком, проте цей фрукт також потенційно може вплинути на ваш сон. Дослідження показують, що дорослі, які регулярно вживали ківі протягом чотирьох тижнів, відчули покращення у своєму сні.

Окрім того, ківі багате та різноманітні поживні речовини та вітаміни і точно принесе чимало користі організму.

Арахіс

З вашим циклом сну і неспання міцно пов’язана амінокислота триптофан – вона діє як попередник нейромедіатора серотоніну. І цю амінокислоту можна знайти в багатьох продуктах, зокрема і в арахісі, індичці, яйцях та молоці.

І деякі експерименти показують, що продукти, які впливають на доступність триптофану, найбільш корисні для налагодження сну.

Гриби

Гриби – це неймовірно корисні для організму продукти, особливо в осінню пору. В них природно міститься вітамін D, а в грибах, що були оброблені ультрафіолетовим світлом, можуть забезпечити до 46% добової норми цього вітаміну.

Часто саме недостатня кількість вітаміну D призводить до різноманітних розладів сну – його недостачі, низької якості сну чи короткої тривалості відпочинку.

Йогурт

У сироватці молочних продуктів можна знайти білок альфа-лактальбунім, а він може знизити ранкову сонливість та підвищити рівень вашої енергії на ранок після вживання йогурту.

Окрім того, у молочних йогуртах можна знайти кальцій, який потрібний для засипання, а якщо у вашому організмі недостатньо цієї поживної речовини, ви не зможете отримати відновлювальний сон.

Помідори

Звісно, кількість мелатоніну в помідорах може змінюватися в залежності від сезону та видів помідорів, та вони все одно вважаються дуже корисними для сну. Одне дослідження показало, що жінки, які їли по 250 грамів помідорів за дві години до сну, спали набагато краще за тих, які цього не робили.

Нагадаємо, президент Асоціації дієтологів України, консультант з громадського здоровʼя МОЗ України Олег Швець розповів про продукти, які дозволять зробити сон спокійнішим, а загальний стан здоров’я – кращим. Від безсоння страждає понад 10 % населення розвинених країн, а в кожного другого дорослого спостерігається один або декілька симптомів розладу сну. Якби ми мали українську статистику, то, напевно, вона була б набагато гіршою.

Схильність споживати їжу з високим вмістом жиру та цукру може бути вродженою або розвинутися в результаті надмірної ваги. Але науковці вважають, що мозок засвоює цю звичку — дослідження.

Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) завершило першу передпродажну консультацію щодо харчових продуктів для людей, виготовлених із культивованих клітин тварин.

Під “червону” групу різновидів м’яса потрапляють яловичина, свинина, баранина, оленина, що має рожевий або червоний колір у сирому вигляді. Продукти тваринного походження багаті на основні поживні речовини, такі як білок, залізо і вітамін B12. Червоне м’ясо є улюбленим для багатьох, проте, що відбувається з організмом, якщо їсти червоне м’ясо регулярно? – результати дослідження.

Кава є дуже популярним у всьому світі напоєм, який містить кофеїн, який є стимулятором центральної нервової системи. Наразі вчені вивчають зв’язок кави з різними патологіями нервової системи: у новому дослідженні зіставили кількість випитої кави з ймовірністю зменшення об’єму мозку, ризиком розвитку інсульту та деменції.

Згідно з новим дослідженням, яке моделює дані за 2018 рік, споживання занадто великої кількості очищених пшеничних і рисових продуктів, натомість занадто мало цільнозернових продуктів сприяє зростанню нових випадків діабету 2 типу в усьому світі.

В Американському коледжі ревматологів (ARC) радять дотримуватися так званої середземноморської дієти для здоров’я суглобів та кісток, котра багата на морепродукти, рослинні жири, клітковину, а раціон завжди можна підлаштувати під українські широти та можливості. Дуже важливо дотримуватися співвідношення: білки 10%, жири 30% та вуглеводи 60%, розповідають у tsn.

Суперфуд – це досить гучне слово, і ним називають чимало продуктів. Мається на увазі те, що вони можуть бути дивовижно корисними для здоров’я. І через те, що зазвичай ці продукти дорогі, чимало людей вважають ідею включити їх до свого раціону недосяжною.

Мандарини можуть принести вашому організму чимало користі. Ці фрукти некалорійні, проте містять більше вітамінів, ніж ви можете собі уявити.

Буряк має чимало переваг для здоров’я, та його приготування може забрати чимало часу. Одначе, цей коренеплід можна додати до раціону навіть у сирому вигляді.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...