Новини    16 листопада 2023 20:27

Дієтологи назвали чотири переваги сирого буряка для організму

За червоний відтінок буряка відповідає один яскравий пігмент – беталаїн, і він може надати вашому організму деякі переваги. Зокрема, він має антиоксидантну дію та може також виявляти протипухлинну дію

Буряк має чимало переваг для здоров’я, та його приготування може забрати чимало часу. Одначе, цей коренеплід можна додати до раціону навіть у сирому вигляді. Про те, як саме це робити, розповіла дієтологиня Клаудія Томпсон, передає korisno.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Може покращити тиск

Буряк відомий тим, що містить високу концентрацію органічних сполук, які називають нітратами. А одне з досліджень 2017 року у ‌Nutrients‌ показало, що нітрати можуть бути вкрай корисними для здоров’я серця.

Сирий буряк може покращити артеріальний тиск завдяки вмісту нітратів, — зазначив дієтолог Джастін Чан.

Буряковий сік може бути дуже корисним для зниження артеріального тиску у людей з гіпертонією, окрім того, це також може зменшити ризик серцево-судинних захворювань та пов’язаної з ними смертності.

Підвищує спортивну витривалість

Буряковий сік і навіть порошок з цього овочу стають популярними серед спортсменів, адже вони можуть підвищити витривалість та продуктивність під час тренувань.

Буряк може допомогти збільшити приплив крові та кисень, який доставляється до м’язів під час тренування. Не дивно, що в результаті буряковий сік може покращити ваші спортивні результати,
– розповів дієтолог.

Особливо корисні нітрати в буряку для зменшення втоми та підвищення м’язової сили, тож спробуйте випити трохи соку цього коренеплоду перед тим, як підете тренуватися наступного разу.

Допомагає при болю у м’язах

Не менш важливе і те, що ви їсте після тренування, адже саме це допомагає відновити м’язи. І буряковий сік може прийти на допомогу і тут – дослідження в Journal of Dietary Supplements показало, що буряк може сприяти швидшому відновленню після тренувань та покращенню стану м’язів.

Зменшує ризик раку

За червоний відтінок буряка відповідає один яскравий пігмент – беталаїн, і він також може надати вашому організму деякі переваги. Зокрема, він має антиоксидантну дію та може також виявляти протипухлинну дію. Буряковий сік може запобігати росту ракових клітин та зменшувати загальне запалення.

Втім, попри усі корисні властивості буряка, варто пам’ятати про те, що його споживання необхідно обмежити людям, які схильні до утворення каменів у нирках. Це через те, що буряк містить багато оксалатів, а вони можуть сприяти цьому захворюванню.

Нагадаємо, президент Асоціації дієтологів України, консультант з громадського здоровʼя МОЗ України Олег Швець розповів про продукти, які дозволять зробити сон спокійнішим, а загальний стан здоров’я – кращим. Від безсоння страждає понад 10 % населення розвинених країн, а в кожного другого дорослого спостерігається один або декілька симптомів розладу сну. Якби ми мали українську статистику, то, напевно, вона була б набагато гіршою.

Схильність споживати їжу з високим вмістом жиру та цукру може бути вродженою або розвинутися в результаті надмірної ваги. Але науковці вважають, що мозок засвоює цю звичку — дослідження.

Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) завершило першу передпродажну консультацію щодо харчових продуктів для людей, виготовлених із культивованих клітин тварин.

Під “червону” групу різновидів м’яса потрапляють яловичина, свинина, баранина, оленина, що має рожевий або червоний колір у сирому вигляді. Продукти тваринного походження багаті на основні поживні речовини, такі як білок, залізо і вітамін B12. Червоне м’ясо є улюбленим для багатьох, проте, що відбувається з організмом, якщо їсти червоне м’ясо регулярно? – результати дослідження.

Кава є дуже популярним у всьому світі напоєм, який містить кофеїн, який є стимулятором центральної нервової системи. Наразі вчені вивчають зв’язок кави з різними патологіями нервової системи: у новому дослідженні зіставили кількість випитої кави з ймовірністю зменшення об’єму мозку, ризиком розвитку інсульту та деменції.

Згідно з новим дослідженням, яке моделює дані за 2018 рік, споживання занадто великої кількості очищених пшеничних і рисових продуктів, натомість занадто мало цільнозернових продуктів сприяє зростанню нових випадків діабету 2 типу в усьому світі.

В Американському коледжі ревматологів (ARC) радять дотримуватися так званої середземноморської дієти для здоров’я суглобів та кісток, котра багата на морепродукти, рослинні жири, клітковину, а раціон завжди можна підлаштувати під українські широти та можливості. Дуже важливо дотримуватися співвідношення: білки 10%, жири 30% та вуглеводи 60%, розповідають у tsn.

Суперфуд – це досить гучне слово, і ним називають чимало продуктів. Мається на увазі те, що вони можуть бути дивовижно корисними для здоров’я. І через те, що зазвичай ці продукти дорогі, чимало людей вважають ідею включити їх до свого раціону недосяжною.

Мандарини можуть принести вашому організму чимало користі. Ці фрукти некалорійні, проте містять більше вітамінів, ніж ви можете собі уявити.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...