Миколаївська та Закарпатська області повністю завершили збирання культур ранньої групи. Ріпаку та гороху обмолочено вже 95%, пшениці – 82% ячменю – 89%. Водночас найбільша урожайність зернових та зернобобових культур в аграріїв Хмельниччини 62.0ц/га, повідомляє пресслужба Мінагрополітики.
Сільгосптоваровиробники Одещини та Дніпропетровщини намолотили понад 2 млн тонн зерна кожна, ще 5 областей перетнули мільйонний показник збору зернових.
Збирання зернових та зернобобових культур проведено на площі 5,5 млн га (49%), намолочено 20,8 млн тонн зерна, зокрема:
- пшениці обмолочено 3,8 млн га, намолочено 15,4 млн тонн;
- ячменю обмолочено 1,4 млн га, намолочено 4,9 млн тонн;
- гороху обмолочено 106 тис. га, намолочено 239 тис. тонн.
Крім того збирання озимого ріпаку проведено на площі 1 млн 42 тис. га, намолочено 2,9 млн тонн насіння.
Нагадаємо, “РОСТОК-ХОЛДИНГ” розпочав жнива 24 липня. Збір озимої пшениці планується на площі 1930 га, ярого ячменю — 741 га. Бункерна врожайність озимої пшениці очікується на рівні 5 т/га продовольчого зерна. За розрахунками, валовий збір ранніх зернових перевищить 11 тис. т.
Господарства ТОВ “СП “Південна аграрно-експортна компанія” завершили роботи з обмолоту врожаю озимих культур. Про це повідомили у пресслужбі компанії у Facebook.
Про труднощі, з якими проходили роботи на полях, розчарування в постачальниках, героїзм співробітників та ризик втратити поля назавжди, розповідає директор агропромислового департаменту Групи АГРОТРЕЙД Олександр Овсяник.
Шмигаль вказав на основні проблеми в зборі урожаю.
Раніше Landllord повідомляв, що Україна має запасів зерна на два роки.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!