Станом на літо поточного року найвищу вартість землі сільськогосподарського призначення зафіксовано у західних областях України. Найнижчими ціни очікувано були в областях, наближених до ведення бойових дій.
Відповідні дані опублікував сервіс “Опендатабот”.
У червні 2023 року найбільше за гектар просили на Львівщині – 139,4 тис. грн, а найдешевшою земля була у Харківській області – 26,3 тис. грн/га.
У липні ситуація змінилася і найдорожчими стали земельні ділянки у Рівненській (144,2 тис. грн/га) та Івано-Франківській областях (140,9 тис. грн/га). Мінімальна вартість землі станом на цей місяць зафіксована на Донеччині – 19,08 тис. грн/га.
Попри те, що вартість гектара у серпні знизилася до 111,5 тис. грн, Івано-Франківська область утримала першість за цінами на сільськогосподарські землі. Найдешевшою в останньому місяці літа земля була у Запорізькій області – 26,57 тис. грн/га.
Середня вартість землі сільськогосподарського призначення в Україні в червні становила 39,86 тис. грн/га, у липні — 44,9 тис. грн/га, серпні — 39,85 тис. грн/га. При цьому площа проданої землі протягом трьох літніх місяців знижувалася з 14,9 тис. га у червні до 13,4 тис. га – у липні та 10,45 тис. га – у серпні.
Читайте також: Ціна землі в Україні стрімко зростає попри війну
Нагадаємо, український експерт ринку землі Євген Носальський розповів, що вже у 2024 році вартість гектара землі зросте на 50-75%. Він зазначив, що з моменту відкриття ринку сільськогосподарських земель вартість зросла в 4 рази. Це призвело до появи сервісних компаній, які залучають інвестиції громадян у землю.
Водночас українська земля вважається найдешевшою в Європі.
Ринок землі сильно сприятиме відновленню економіки після війни. У людей з’явилась можливість продавати та купувати землю, запускати власне господарство, інвестувати в розвиток. Тому Уряд ухвалив введення послуги, яка збільшить прозорість та ефективність функціонування ринку землі.
Валерія Пепеля
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!