Новини    28 вересня 2022 17:11

Нагальне питання у рибному господарстві – збільшення можливостей промислового вилову

Повністю заборонено промисловий вилов водних біоресурсів у Дніпропетровській, Запорізькій та Херсонській областях

У зв’язку зі збройною агресією рф промисловий вилов у водоймах країни впав на понад 70 % у порівнянні з минулим роком. Водночас одним з факторів такого різкого падіння є заборона промислового лову на окремих ділянках водних об’єктів. Зокрема, на значній території України заборонено навігацію риболовних суден та, відповідно, вилову водних біоресурсів, повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

Так, повністю заборонено промисловий вилов водних біоресурсів у Дніпропетровській, Запорізькій та Херсонській областях. Діє часткова заборона у Київській, Одеській та Миколаївській областях.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Водночас до Держрибагентства звертаються громадяни, рибалки-промисловики та профільні асоціації щодо можливості розв’язання питання часткового обмеження вилову. Адже таке обмеження унеможливлює задоволення потреб населення, створює перешкоди для ефективного ведення бізнесу, спричиняє скорочення робочих місць.

Читайте також: В Миколаївській області продається елеваторний комплекс об’ємом зберігання 84 700 м 3

Держрибагентство спільно з Мінагрополітики активно працюють над питаннями можливого збільшення обсягів промислового вилову риби. Так, сьогодні в онлайн-форматі проведено нараду з обласними військовими адміністраціями щодо можливості часткового зняття обмежень для навігації риболовних суден. Водночас відомство закцентувало керівників військових адміністрацій на цій проблематиці та запропоновано, враховуючи актуальність проблеми, розглянути її, адже насичення українського ринку рибою вітчизняного походження важливе, як для наших суб’єктів господарювання, населення, так і для держави в цілому.

“Повноцінне функціонування економіки нашої країни та розв’язання питань продовольчої безпеки залежить від своєчасного наповнення внутрішнього ринку продукцією власного виробництва, зокрема рибою. Під час зустрічі ми акцентували на необхідності прийняття оптимального рішення з урахуванням поєднання безпекових та економічних аспектів”, – зазначив заступник міністра аграрної політики та продовольства Віталій Головня.

Нагадаємо, у 2022 році, у зв’язку з війною, розпочатою рф, та введенням воєнного стану промисловий вилов припинили або частково припинили близько 80 % користувачів водних біоресурсів.

Координаційному штабу з переведення галузі рибного господарства України на функціонування в умовах воєнного стану доручено терміново розробити додатково до діючих заходів системні кроки для посилення формування резерву риби та рибної продукції.

Протягом минулого тижня коштом державного бюджету відбулося зариблення річок Карпатського регіону в межах Закарпатської, Івано-Франківської та Чернівецької областей.

Держрибагентство сформувало Координаційний штаб для забезпечення ЗСУ і громадян рибною продукцією. Також буде створена єдина інформаційна база для учасників ринку, які продовжують працювати та готові підтримати армію.

Держрибагентство просить переробників риби в усіх областях України допомогти з виробництвом консерви для потреб армії.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...