Новини / Аналітика     04 жовтня 2022 18:34

На Вінниччині мають намір переробити 2 млн т цукрових буряків

Площі посіву цукрових буряків у 2022 році по всіх категоріях господарств становлять 43,3 тис. га

У вересні на Вінниччині стартував сезон перероблення цукрового буряку. Про це повідомив голова Вінницької ОВА Сергій Борзов у Telegram.

“Першим свою роботу розпочав ТОВ “Цукорагропром” ВП “Жданівський цукровий завод”. За ним — ТОВ “ПК “Зоря Поділля” та ПрАТ “ПК “Поділля”. Вироблено перші 3 тис. т цукру”, — пояснив він.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Інші заводи проводять накопичення цукросировини.

Площі посіву цукрових буряків у 2022 році по всіх категоріях господарств становлять 43,3 тис. га, зокрема в сільськогосподарських підприємствах — 38,3 тис. га.

“На сьогодні цукрові буряки викопано на площі 2,6 тис. га — 6% до загальної. Середня урожайність фіксується на рівні 405 ц/га, що дещо нижче минулорічної. Орієнтований обсяг переробки цукрових буряків — 2 млн т (це з урахуванням надходження цукросировини з сусідніх областей)”, — зазначив Борзов.

Торік в області переробили 2,3 млн т цукросировини — 363,5 тис. т цукру.

Довідка. Світове виробництво цукру перевищує 168 млн. т, з яких близько 69% отримують з цукрової тростини і 31% – з цукрових буряків. За даними фахівців USDA у 2011/2012 МР у світі було вироблено 168,5 млн.т. цукру. Найбільшим виробником цукру серед країн є Бразилія, питома вага якої у структурі займає 23,5%. Значну частку також мають Індія – 16,8% та країни Європейського Союзу – 9,1%. Китай посідає 4 місце, його питома вага у світовому виробництві цукру складає 7,1%, Таїланд має 5,8%, США – 4,4%, рф – 2,5%, України – 1,3%.

Нагадаємо, “Гнідавський цукровий завод” запустив процес бурякопереробки у 2022/23 МР.

Виробники цукру в Україні цьогоріч мають дві проблеми — війна та ціна на енергоносії.

25% площ, з яких цукровий буряк надходитиме на перероблення до цукрових заводів “Укрпромінвест-Агро” у поточному році, — поля учасників партнерської програми компанії. Про це йшлося під час зустрічі представників “Укрпромінвест-Агро” з аграріями Вінниччини.

У 2021 році посівна площа цукрового буряка збільшилася до 226,6 тисячі гектарів, високій урожайності сприяла погода.

Через війну в Україні знову подорожчав цукор. Наразі він виріс на три гривні за кілограм, якщо порівнювати із ситуацією у серпні.

За словами заступника міністра, цього року, попри всі складнощі через війну, аграрії посіяли 180 тис. га цукрового буряка.

Станом на кінець вересня цукрових буряків викопано на площі 21,3 тис. га (12%), накопано 1 млн тонн солодких коренів при врожайності 484 ц/га.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також