Новини / Аналітика     12 лютого 2023 19:33

Навесні в Україні відбудеться відчутна зміна цін на яйця – експерти заявляють про здешевлення

Поголів’я курей-несучок поступово відновлюється, тому і ціна в найближчі два місяці на яйця може знизитися

В Україні ціни на курячі яйця можуть знизитися на 10-15% вже в лютому-березні цього року. Ще більше здешевлення на яйця очікується після Великодня – 35-40%, зазначила аналітикиня УКАБ Світлана Литвин в коментарі OBOZREVATEL.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Поголів’я курей-несучок поступово відновлюється, тому і ціна в найближчі два місяці на яйця може знизитися.

Більш суттєве зниження ціни спостерігатиметься після Великодня, який буде на початку квітня цього року. Тоді діятимуть одразу два фактори: збільшення пропозиції від домогосподарств через теплішу погоду, а також зменшення попиту населення після Великодніх свят. Тому в той період можна очікувати ціну на 35-40% нижче від поточної, – сказала Литвин.

Нагадаємо, Міністерство аграрної політики та продовольства України оприлюднило проєкт наказу “Про затвердження Вимог до курячих яєць”.

Антимонопольний комітет України розпочав дослідження причин збільшення цін на курячі яйця у вересні – жовтні 2022 року. Як зауважують в Комітеті, навіть з огляду на всі тяжкі економічні наслідки війни, стрімке підвищення цін на курячі яйця (приріст вартості яєць у вересні 2022 року, порівняно з червнем 2022 року, становив близько 54%) може не мати об’єктивних причин.

У Міністерстві агрополітики прогнозують стабілізацію цін на яйця в листопаді. У відомстві пояснили, що зростання цін вплинуло кілька факторів, зокрема сезонність та бойові дії, через які частина підприємств припинила або значно скоротила свою діяльність.

Водночас експерти продовольчого ринку прогнозують, що вартість яєць перестане рости у січні 2023 року, але до цього часу ціни на популярний продукт підскочать мало не до 70 гривень за десяток.

Компанія “Овостар Юніон”, виробник яєчних продуктів, першою в Україні представила продукцію у категорії Ready-to-Cook – яйце варене очищене.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також