Новини    28 січня 2023 15:33

Українські яйця приведуть у відповідність до європейських стандартів


Міністерство аграрної політики та продовольства України оприлюднило проєкт наказу “Про затвердження Вимог до курячих яєць”.

Як говориться у пояснювальній записці, документ розроблено з метою приведення у відповідність із вимогами законодавства Європейського Союзу.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Проєктом наказу передбачено затвердити вимоги до курячих яєць у частині:

  • сортування яєць за їхньою якістю та вагою;
  • штампування яєць, маркування упаковок (контейнерів) і транспортної тари для яєць, контейнерів для промислових яєць та надання інформації споживачеві у разі поштучного продажу яєць;
  • пакування та перепакування яєць, а також вимог до записів, які повинні вести оператори ринку.

Також у міністерстві зазначили, що наближення законодавства України до вимог законодавства ЄС у зазначеній сфері забезпечить:

  • обіг на території України стандартизованих за якістю продуктів, що відповідають потребам та очікуванням споживачів;
  • рівні умови торгівлі продуктами для усіх операторів ринку;
  • виконання Україною зобов’язань щодо наближення законодавства України до вимог законодавства ЄС;
  • вихід продукції національного виробництва на ринок ЄС.

Наказ вводиться в дію 1 січня 2028 року.

Нагадаємо, компанія “Овостар Юніон”, виробник яєчних продуктів, першою в Україні представила продукцію у категорії Ready-to-Cook – яйце варене очищене.

Антимонопольний комітет України розпочав дослідження причин збільшення цін на курячі яйця у вересні – жовтні 2022 року. Як зауважують в Комітеті, навіть з огляду на всі тяжкі економічні наслідки війни, стрімке підвищення цін на курячі яйця (приріст вартості яєць у вересні 2022 року, порівняно з червнем 2022 року, становив близько 54%) може не мати об’єктивних причин.

У Міністерстві агрополітики прогнозують стабілізацію цін на яйця в листопаді. У відомстві пояснили, що зростання цін вплинуло кілька факторів, зокрема сезонність та бойові дії, через які частина підприємств припинила або значно скоротила свою діяльність.

Водночас експерти продовольчого ринку прогнозують, що вартість яєць перестане рости у січні 2023 року, але до цього часу ціни на популярний продукт підскочать мало не до 70 гривень за десяток.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...