Новини / Аналітика     29 травня 2023 14:29

На українському ринку дешевшає тепличний огірок

Здешевлення, ймовірно, спровоковано стрімким сезонним збільшенням пропозиції огірка на ринку, тоді як темпи реалізації цієї продукції досить невисокі

Згідно з даними щоденного моніторингу проєкту EastFruit, тепла погода, що встановилася, сприяла збільшенню збору врожаю огірка в українських тепличних комбінатах. Зростання обсягів пропозиції цієї продукції на ринку змушує виробників переглядати ціни на свою продукцію в бік зниження.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Нині українські тепличні комбінати змушені пропонувати огірок не дорожче 55-90 грн/кг ($1,50-2,46/кг), що в середньому на 16% дешевше, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

Здешевлення продукції, на думку виробників, спровоковано стрімким сезонним збільшенням пропозиції огірка на ринку, тоді як темпи реалізації цієї продукції досить невисокі. Місцеві оптові компанії та роздрібні мережі поки що ведуть закупівлі невеликими партіями, враховуючи невисокий попит кінцевого споживача.

Наразі ціни на тепличний огірок в Україні в середньому на 25% вищі, ніж наприкінці травня минулого року. При цьому багато учасників ринку поки що не бачать перспектив для поліпшення цієї ситуації й не виключають можливості подальшого зниження цін, оскільки вибірки огірків у тепличних комбінатах продовжують збільшуватися.

Нагадаємо, нідерландський виробник Schenkeveld Zijtwende, котрий раніше вирощував томати з досвічуванням, через енергетичну кризу перебудувався на виробництво огірків.

Великі тепличні комбінати зменшили вирощування огірків та збільшили — томатів, адже вони потребують менше енерговитрат. Про це розповів власник тепличного господарства на Дніпропетровщині Максим Мироненко у блозі компанії Rijk Zwaan Ukraine.

Українські тепличні комбінати цього тижня підвищили відпускні ціни на огірок, повідомляють аналітики проєкту EastFruit. За словами галузевих експертів, подорожчанню цієї продукції на українському ринку сприяють одразу кілька факторів. Насамперед зростанню відпускних цін сприяє скорочення пропозиції огірка на ринку. Водночас попит у даному сегменті досить високий, ця продукція має попит не тільки на свіжому ринку, але й переробними підприємствами.

Landlord повідомляв, в  Україні зростають ціни на білокачанну капусту.

Окрім цього, в Україні стрімко зростає ціна на якісний тепличний томат, повідомляють аналітики проєкту EastFruit. За інформацією проєкту, через сильну спеку різко погіршилася якість даної продукції. Виробники нерідко повідомляють, що на плодах залишаються опіки через активне сонце. У результаті на ринку зростає пропозиція некондиційного томату, тоді як якісної продукції мало пропонується.

Ціни на овочі, фрукти і ягоди наразі більше залежать від зміни логістичних маршрутів і вартості пального. Проте, по Україні не спостерігатиметься дефіциту овочевих культур через тимчасову окупацію південних регіонів. Про це розповів директор департаменту аграрного розвитку Мінагрополітики Ігор Віштак.

З початку повномасштабної війни в Україні деякі кооперативи перепрофілювалися: з вирощування ягід перейшли на овочі. Саме так вони хочуть допомогти країні вистояти та забезпечити населення продовольством.

У місті Ніжин Чернігівської області планують створити музей огірка.

Огірки надзвичайно теплолюбні, тому висівати їх можна лише за стабільних плюсів вдень і вночі. Якщо ж температура вище 25 градусів, треба ще й контролювати вологість грунту. За календарем це період від травня до липня.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також