Новини / Овочівництво / Рослинництво     01 квітня 2023 15:08

Лайфхаки з грядки: як виростити негіркі огірки (відео)


Проєкт “Лайфхаки з грядки”, створений компанією МХП у співпраці з популярною блогеркою-городницею Юлією Спасібовою, випустив першу серію відеороликів про весняні роботи на городі.

Одним з викладених у Youtube відео є поради дачникам та фермерам, які допоможуть виростити соковиті і не гіркі огірки.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Огірки надзвичайно теплолюбні, тому висівати їх можна лише за стабільних плюсів вдень і вночі. Якщо ж температура вище 25 градусів, треба ще й контролювати вологість грунту. За календарем це період від травня до липня.

Огірки можна сіяти хвилями кожні два тижні і тоді ви будете мати свіжі зелені плоди аж до серйозних морозів.

Читайте також: Лайфхаки з грядки: сіємо і доглядаємо буряки (відео)

Огірки сіють прямо в ґрунт, а не роблять розсаду чи пересаджують на грядки з горщиків. Ці рослини мають надзвичайно чутливі до травмування корені, тому їм це буде зайвим стресом, а вам – зайвою роботою.

Огірки можна сіяти двома способами – просто на грядку і на шпалеру. Другий спосіб означає, що в господарському магазині ви купляєте сітку, як на відео, закріплюєте її на необхідній висоті і відповідно біля неї сієте огірки.

Якщо ви обрали перший спосіб – відстань між насінинами має бути 8-10 см, якщо другий – 3 см. Нині популярнішою є шпалера, з якої можна зібрати 2-3 урожаї за сезон.

Огірки слід увесь час рясно поливати. Неполиті огірки – це гіркі огірки.

Якщо раптом рослини, які не досягли 25 см потрапили під заморозок, то їх треба 2 рази за тиждень полити гуматом калію (стимулятор росту). Рослина гарантовано оживе.

Якщо огірки цвітуть, але не родять – їм не вистачає борної кислоти. Аби це виправити, купуємо пляшечку борної кислоти в аптеці. Розводимо її склянкою кип`ятку. Потім цю суміш розводимо у 9,5 л холодної води і обприскуємо огірки. Вже за 7-10 днів повинні з`явитися маленькі огірочки.

Збирати урожай огірків найкраще рано вранці, пізно увечері або в похмурий день. Тоді огірки будуть найсолодшими.

Як виник проєкт “Лайфхаки з грядки”

Нагадаємо, у соцмережах стартував онлайн-серіал з порадами, як посіяти й виростити максимальний урожай на присадибній ділянці – “Лайфхаки з грядки”. Ведучою стала авторка популярного блогу про сад, город та квіти Юлія Спасібова. Вона має 12-річний досвід садівництва й городництва на власній ділянці біля будинку.

“Лайфхаки з грядки” – це 5 відеосерій, тривалістю до 3 хвилин, що присвячені вирощуванню редису, моркви, огірків, буряків та синьо-жовтих айстр. Ведуча проєкту, Юлія Спасібова, ділиться своїм багаторічним досвідом, як з невеликої упаковки насіння зібрати максимальний урожай.

Читайте також: Лайфхаки з грядки: як сіяти і вирощувати соковиту моркву

До проєкту блогерка вирішила долучитись, бо побачила, як під час повномасштабної війни тисячі українців мігрували в регіони й потребували порад з вирощування овочів чи фруктів. Сьогодні міграція триває досі, тож питання самозабезпечення родин власними овочами буде актуальне протягом року.

Ідея створення освітнього онлайн-серіалу з корисним контентом з’явилася в межах щорічної благодійної акції “Посій насіння з МХП” від БФ “МХП-Громаді”. Цьогоріч завдяки цій ініціативі домогосподарства в регіонах отримають понад 155 тисяч наборів якісного насіння буряка, редиски, петрушки, кабачка, моркви, огірка, а також суміш айстр.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також