Новини / Логістика     13 вересня 2022 13:20

На що робить ставку український агробізнес в умовах війни: коментар Мінагрополітики


Український агробізнес в умовах російського вторгнення переорієнтовується на інші культури. Вже цієї осені аграрії скоротять посіви зернових на 25-35%, натомість більше будуть сіяти олійні культури.

Однією з основних причин такої переорієнтації є складна логістика зернових культур, розповів перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький, повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

За його словами, зараз фермери не дуже розуміють, чи буде далі діяти “зернова угода”, та в якому форматі вона буде працювати. Тому йде активна переорієнтація на ріпак, сою та соняшник.

“Цього року можна було б посіяти мільйон гектарів ріпаку. Площа, яка, попри окупацію частини країни, приблизно відповідатиме минулорічній. Ріпак уже посіяно на 70% площі, це свідчить про те, що фермери загалом сіють олійні культури” – зазначив посадовець.

Ще однією причиною може стати українсько-польский меморандум щодо будівництва олієпроводу, який запрацює вже 2023 року. Планова потужність олієпроводу – до двох мільйонів тонн олії на рік, це довгостроковий проєкт, який буде актуальним і після закінчення війни. Ідея полягає у тому, що українська олія буде йти з польских портів до третіх країн.

Нагадаємо, що через війну в Україні велика кількість аграрних підприємств вже змінила або зараз змінює спеціалізацію. Одні культури вже не вирощуються, їх замінили інші. Виробництво деяких культур, яке зростало до початку вторгнення росіян, зараз буде зменшуватися, а наступного року впаде.

За прогнозами найменший врожай у 2022 році українські фермери отримають з пшениці, соняшнику та ячменю, оскільки значна частина вирощування цих культур знаходиться безпосередньо у регіонах, що страждають від окупації та бойових дій.

АНТОН КОРЖ

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також