Новини / Аналітика     22 травня 2023 11:04

На полицях українських магазинів здорожчала морква

У виробників з’явилася можливість знову підвищити відпускні ціни на свою продукцію

Цього тижня в Україні зафіксовано чергове зростання цін на торішню моркву, зазначають аналітики проєкту EastFruit.

Торговельна активність в даному сегменті помітно збільшилася, що на тлі сезонного скорочення запасів даної продукції в місцевих господарствах призвело до дефіциту якісної моркви на ринку. Тож у виробників з’явилася можливість знову підвищити відпускні ціни на свою продукцію.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Наразі виробникам вже вдається вести реалізацію торішньої моркви по 38-46 грн/кг ($1,04-1,26/кг), що в середньому на 10% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

Подорожчання моркви гравці ринку пов’язують з помітною активізацією попиту оптових компаній і роздрібних мереж. Водночас запаси якісної моркви в місцевих господарствах уже практично вичерпані, що також позитивно позначається на ціновому рівні.

У результаті таких коригувань нині ціни на моркву в Україні вже в середньому у 2,7 раза вищі за торішні в аналогічний період. При цьому більшість ключових гравців ринку сходяться на думці, що позитивна цінова динаміка в даному сегменті збережеться й надалі.

Нагадаємо, на ринку України зберігається тенденція зростання цін на торішню моркву, водночас сьогодні ця продукція вже коштує значно дорожче, ніж в аналогічний період минулого року.

Активізація попиту дає змогу українським фермерам впевнено підвищувати відпускні ціни на моркву.

В уряді затвердили план із забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану.

Якщо за два роки не вивезти з країни виготовлений крохмаль, то він втратить термін придатності до реалізації та підлягатиме утилізації. Тож перед виробниками постало питання доречності виготовлення крохмалю у 2022-2023 МР.

З початку повномасштабної війни в Україні деякі кооперативи перепрофілювалися: з вирощування ягід перейшли на овочі. Саме так вони хочуть допомогти країні вистояти та забезпечити населення продовольством.

Аграрії Дніпропетровщини зібрали майже 270 тис. тонн урожаю картоплю та овочів відкритого ґрунту (огірки, помідори, моркву, буряк та цибулю).

Раніше в Мінагрополітики відповіли, чи буде в Україні дефіцит садовини та овочів.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також