Новини    08 лютого 2023 12:13

На Миколаївщині арештували 170 вагонів з добривами, що належали Росії та Білорусі


За матеріалами Служби безпеки та підрозділів БЕБ накладено арешт на гуртову партію мінеральних добрив російського та білоруського виробництв.

Про це повідомила пресслужба СБУ.

Зазначається, що іноземну продукцію виявлено у 170 вагонах, які перебували у Миколаєві на території Морського спеціалізованого порту, що входить до бізнес-структури підсанкційного олігарха Дмитра Фірташа.

Загальний об’єм вилученого майна становить 11,8 тис. тонн на майже 100 млн грн.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Встановлено, що залізничні контейнери з міндобривами прибули в Україну ще до початку повномасштабного вторгнення та перебували в режимі “транзит”.

За оперативними даними, вантаж належав двом іноземним компаніям – “Уралкалий” та “Беларуськалий”.

Надалі власники товару планували переправити його до третіх країн для продажу і одержання мільйонних прибутків, частина з яким у вигляді податків пішла б на фінансування війни проти України.

У результаті слідчо-оперативних дій Служба безпеки ініціювала передачу вилученого майна в управління Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА).

“Наразі у межах кримінального провадження, розпочатого за ст. 212 Кримінального кодексу України (ухилення від сплати податків, зборів), триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину та притягнення винних до відповідальності”, – зазначили в СБУ.

Як повідомлялося, найбільший в Україні виробник добрив Ostchem азотного холдингу Group DF Дмитра Фірташа у 2022 році скоротив виробництво на 66,9% до 2021 року – до 1,754 млн тонн.

Читайте також: На українському ринку обвалилися ціни на фосфатні добрива

“Кернел”, одна з найбільших українських агропромислових груп, у рамках ранньої підготовки до майбутнього агросезону розпочала прямі закупівлі азотного добрива Anvistar у польського виробника Anwil S.A. групи PKN Orlen.

1 грудня 2022 року перше судно з російськими добривами для Африки вийшло з порту Нідерландів у межах “зернової угоди”. Ініціатива з надання добрив є частиною домовленостей, підписаних у Стамбулі 22 липня.

Україна наполягатиме, щоб у наступний пакет санкцій Європейського Союзу було включене ембарго на добрива з Російської Федерації.

Від серпня Країни Африки знову можуть купувати сільськогосподарську продукцію та добрива в росії.

У липні 2022 року Кабінет Міністрів України скасував заборону на експорт мінеральних добрив.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...