За матеріалами Служби безпеки та підрозділів БЕБ накладено арешт на гуртову партію мінеральних добрив російського та білоруського виробництв.
Про це повідомила пресслужба СБУ.
Зазначається, що іноземну продукцію виявлено у 170 вагонах, які перебували у Миколаєві на території Морського спеціалізованого порту, що входить до бізнес-структури підсанкційного олігарха Дмитра Фірташа.
Загальний об’єм вилученого майна становить 11,8 тис. тонн на майже 100 млн грн.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
Встановлено, що залізничні контейнери з міндобривами прибули в Україну ще до початку повномасштабного вторгнення та перебували в режимі “транзит”.
За оперативними даними, вантаж належав двом іноземним компаніям – “Уралкалий” та “Беларуськалий”.
Надалі власники товару планували переправити його до третіх країн для продажу і одержання мільйонних прибутків, частина з яким у вигляді податків пішла б на фінансування війни проти України.
У результаті слідчо-оперативних дій Служба безпеки ініціювала передачу вилученого майна в управління Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА).
“Наразі у межах кримінального провадження, розпочатого за ст. 212 Кримінального кодексу України (ухилення від сплати податків, зборів), триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину та притягнення винних до відповідальності”, – зазначили в СБУ.
Як повідомлялося, найбільший в Україні виробник добрив Ostchem азотного холдингу Group DF Дмитра Фірташа у 2022 році скоротив виробництво на 66,9% до 2021 року – до 1,754 млн тонн.
Читайте також: На українському ринку обвалилися ціни на фосфатні добрива
“Кернел”, одна з найбільших українських агропромислових груп, у рамках ранньої підготовки до майбутнього агросезону розпочала прямі закупівлі азотного добрива Anvistar у польського виробника Anwil S.A. групи PKN Orlen.
1 грудня 2022 року перше судно з російськими добривами для Африки вийшло з порту Нідерландів у межах “зернової угоди”. Ініціатива з надання добрив є частиною домовленостей, підписаних у Стамбулі 22 липня.
Україна наполягатиме, щоб у наступний пакет санкцій Європейського Союзу було включене ембарго на добрива з Російської Федерації.
Від серпня Країни Африки знову можуть купувати сільськогосподарську продукцію та добрива в росії.
У липні 2022 року Кабінет Міністрів України скасував заборону на експорт мінеральних добрив.
Валерія Пепеля
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!