Новини    15 травня 2023 18:56

На Львівщині фіксують масову загибель бджіл – причину встановлюють у лабораторії

Пасічники громади екстрено зібралися, щоби підписати спільне звернення до голови Анатолія Белея щодо розв'язання проблеми масового мору бджолосімей та запобігання екологічній катастрофі

У Бродівській громаді на Львівщині пасічники повідомляють про випадки масової загибелі бджіл. Причини отруєння комах встановлюють у лабораторії в Києві. Про це повідомила пресслужба Бродівської міської ради.

Перші повідомлення про масову загибель бджіл у Пониковицькому старостинському окрузі з’явились наприкінці минулого тижня. Відтоді пасічники продовжують сповіщати про нові випадки.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Пасічники громади екстрено зібралися, щоби підписати спільне звернення до голови Анатолія Белея щодо розв’язання проблеми масового мору бджолосімей та запобігання екологічній катастрофі. На зборах були представники агрофірм та члени спеціальної комісії Бродівської міської ради.

Мовиться про тисячу загиблих бджолиних сімей, вимерлі господарства, мільйонні збитки, непоправну шкоду для довкілля і людей, — зазначили у міськраді.

Одразу після наради робоча група виїхала на пасіку, де виявлено новий падіж бджіл. Зроблено забір для експертизи, яку проведе столична лабораторія. А тим часом постраждалі пасічники написали заяви у поліцію. У Держпродспоживслужбі повідомили результати досліджень перших відібраних зразків – інфекції виключено. Тому розглядають версії про отруєння бджіл.

Відносно отруєння бджіл тривають дослідження. Результати перших експертиз вже є, вони свідчать, що бджоли загинули не через інфекцію.

Причини отруєння має виявити спеціальне дослідження в столичній лабораторії. Були проведені збори пасічників та переговори з агрофірмою, яка може бути причетна до отруєння бджіл, — зазначили у повідомленні.

Про результати досліджень повідомлять згодом.

Нагадаємо, на Одещині зафіксоване масове отруєння бджіл. Ймовірною причиною загибелі комах стали пестициди.

Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів та Канадське агентство інспекції харчових продуктів (CFIA) погодили форму ветеринарного сертифіката для експорту з України до Канади бджолопакетів.

У США пропонують вакцинувати бджіл від американського гнильця. Вакцина буде доступна для комерційних бджолярів США.

Попри збитки, завдані галузі бджільництва через військову агресію РФ, у 2022 р. в Україні зібрано хороший медовий врожай. Щодо експорту меду, то його обсяги уже суттєво зменшилися, але все одно продукція українських пасічників продається за кордон й під час війни.

Релоковане з Харкова до Чернівців підприємство  “Пульс автоматика” налагодило виробництво електроніки для бджільництва, зокрема, техніки для медогонок та навощування бджолиних рамок.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...