Новини / Тваринництво     03 травня 2023 13:11

Масовий мор бджіл зафіксували на Одещині (фото)


На Одещині зафіксоване масове отруєння бджіл. Ймовірною причиною загибелі комах стали пестициди.

Як повідомили у Головному управлінні Держпродспоживслужби в Одеській області, подія сталася у Білгород-Дністровському районі.

Зокрема, на минулому тижні до районного управління установи надійшло відповідне клопотання від пасічників сіл Стара Царичанка, Нова Царичанка та Ройлянка.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

“Пасічники повідомили щодо масового отруєння бджіл. Протягом 24 годин була невідкладно  зібрана комісія із встановлення факту отруєння бджіл при Старокозацькій сільраді”, – уточнили в управлінні.

Комісія виїхала на місце події та встановила можливу причину мору – отруєння пестицидами. Фахівці склали акт встановлення факту отруєння бджіл, відібрала зразки ґрунту, зеленої маси рослини (ріпаку озимого) та підмор бджіл.

Як зазначається, зразки повинні пройти лабораторне дослідження.

Читайте також: Поради для гарного врожаю: як зробити свій сад та город привабливішими для бджіл

Нагадаємо, Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів та Канадське агентство інспекції харчових продуктів (CFIA) погодили форму ветеринарного сертифіката для експорту з України до Канади бджолопакетів.

У США пропонують вакцинувати бджіл від американського гнильця. Вакцина буде доступна для комерційних бджолярів США.

Попри збитки, завдані галузі бджільництва через військову агресію РФ, у 2022 р. в Україні зібрано хороший медовий врожай. Щодо експорту меду, то його обсяги уже суттєво зменшилися, але все одно продукція українських пасічників продається за кордон й під час війни.

На Прикарпатті влада доплачуватиме за утримання худоби і бджіл.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також