Новини    01 лютого 2023 19:18

Українських бджіл експортуватимуть до Канади

Нові можливості з’явились і в українських виробників побічних продуктів тваринного походження, акредитованих на експорт своєї продукції до ЄС

Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів та Канадське агентство інспекції харчових продуктів (CFIA) погодили форму ветеринарного сертифіката для експорту з України до Канади бджолопакетів.

Сертифікат дає змогу українським виробникам експортувати до Канади не лише бджолиних маток, а й живих бджіл, мовиться у повідомленні Держпродспоживслужби.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Нові можливості з’явились і в українських виробників побічних продуктів тваринного походження, акредитованих на експорт своєї продукції до ЄС. Держпродспоживслужба та Міністерство сільського, лісового господарства та управління водними ресурсами Республіки Сербія погодили такі форми сертифікатів здоров’я:

  • для експорту топлених жирів, не призначених для споживання людиною, призначених для використання як кормовий матеріал, для ввезення або транзиту через Республіку Сербія;
  • для експорту топлених жирів, не призначених для споживання людиною, призначених для використання за межами кормового ланцюга, для ввезення або транзиту через Республіку Сербія.

Читайте також: Боронить від ос і шершнів: у Нью-Йорку працює поліцейський-бджоляр

Методичні рекомендації для експорту бджолиних маток та бджолопакетів, а також сертифікати на експорт бджолопакетів до Канади та продукції тваринництва до Сербії розміщені на офіційному вебпорталі Держпродспоживслужби у розділі “Міжнародне співробітництво”.

Нагадаємо, у США пропонують вакцинувати бджіл від американського гнильця. Вакцина буде доступна для комерційних бджолярів США.

Попри збитки, завдані галузі бджільництва через військову агресію РФ, у 2022 р. в Україні зібрано хороший медовий врожай. Щодо експорту меду, то його обсяги уже суттєво зменшилися, але все одно продукція українських пасічників продається за кордон й під час війни.

Українські пасічники взяли участь у 47-му світовому Конгресі “Апімондія” в турецькому місті Стамбул. За представлені на виставці питні меди наша команда завоювала сім медалей (по дві золоті та срібні і три бронзові).

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...