Новини    31 жовтня 2023 18:33

Міндовкілля, ймовірно, скасувало заборону на висадку інвазивних дерев – що відомо

Міндовкілля планує повторно затвердити перелік інвазійних дерев. Екоактивісти акцентували, що перелік скасували попри численні звернення науковців, екоспільноти та громадськості

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів скасувало перелік 13 інвазійних дерев, які заборонено висаджувати для створення та відновлення лісів та полезахисних смуг. Наказ про скасування не опублікували на офіційному сайті відомства, повідомляє “Українська природоохоронна група”, передає ecopolitic.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Відповідний перелік затвердили у травні 2023 року. Однак скасували через позицію Державної регуляторної служби.

Міндовкілля планує повторно затвердити перелік інвазійних дерев. Екоактивісти акцентували, що перелік скасували попри численні звернення науковців, екоспільноти та громадськості.

З боку Міндовкілля не було ні спроби оскаржити рішення ДРС, ні намагання якось інакше зупинити висадку інвазійних дерев цієї осені, – зазначили у повідомленні.

В УПГ припустили, що Міндовкілля чекає ухвалення законопроєкту №9516 “Про ефективне управління лісами на основі ведення лісового господарства на принципах наближеного до природи лісівництва, адаптованого до кліматичних змін, збереження біорізноманіття в лісах”, який вони називають вигідним лісівникам. Або ж закінчення осінньої лісокультурної кампанії.

Сумно, але одне з небагатьох природоохоронних досягнень останнього року втрачене. Сподіваємося, не назавжди, – акцентували екоактивісти.

Нагадаємо, Україна та Європейський Союз домовились об’єднати ініціативи зі збереження та примноження лісів. Українська ініціатива відповідає Стратегічному плану ООН щодо лісів на 2017-2030 роки, однією з цілей якого є збільшення площі лісів на 3%.

За даними Оперативного штабу з фіксації екозлочинів рф, внаслідок дій країни-терориста довкіллю України вже завдали збитків на суму понад 1,35 трлн грн.

У Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів створили робочу групу, яка має скласти перелік інвазивних (чужорідних) видів дерев. Ці дерева будуть заборонені для відтворення лісів.

Сполучені Штати прагнуть розправитися з екологічними злочинцями, які стоять за стрімким вирубуванням лісів у бразильській Амазонії, використовуючи такі покарання, як санкції Магнітського, щоб більш агресивно боротися зі зміною клімату.

Згідно з новим звітом Міжурядової платформи з біорізноманіття та екосистемних послуг (IPBES), інвазивні чужорідні види тварин і рослин становлять серйозну глобальну загрозу навколишньому середовищу, економіці, продовольчій безпеці та здоров’ю людей.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...