Новини    13 вересня 2022 17:33

Аграрії вимушені будуть скоротити посівні площі зернових на третину

В семи областях України вже розпочали сівбу озимої пшениці, жита, ячменю та ріпаку

Міністерство аграрної політики та продовольства України прогнозує, що цієї осені українські сільгосптоваровиробники скоротять посівні площі зернових майже на третину проти показників минулого року. Про це повідомляє usm.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

В семи областях України вже розпочали сівбу озимої пшениці, жита, ячменю та ріпаку, повідомив перший заступник міністра Тарас Висоцький. Проте Мінагрополітики очікує, що цієї осені аграрії скоротять посівні площі зернових на 25-35%.

“У випадку з житом, скорочення площ очікувати не варто, тому що вирощування орієнтоване на внутрішній український ринок. Однак інша ситуація з озимою пшеницею та ячменем. Через блокаду портів ще залишилися запаси торішнього врожаю”, – пояснив Висоцький.

Нагадаємо, через війну в Україні велика кількість аграрних підприємств вже змінила або зараз змінює спеціалізацію. Одні культури вже не вирощуються, їх замінили інші.

За прогнозами найменший врожай у 2022 році українські фермери отримають з пшениці, соняшнику та ячменю, оскільки значна частина вирощування цих культур знаходиться безпосередньо у регіонах, що страждають від окупації та бойових дій.

Також раніше в НААН розповіли, як фермерам проводити посівну в умовах війни.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...